Kalev/Cramo alistas Tartu ka neljandal korral ja tuli Eesti meistriks

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga neljandas finaalmängus alistas BC Kalev/Cramo 99:83 Tartu Ülikooli meeskonna ning 4-0 seeria võiduga tulid kalevlased Eesti meistriks.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt, kui Tartu asus avaveerandi lõppedes 24:20 juhtima, aga poolajaks oli Cramo pääsenud punkti kaugusele. Kolmandal veerandajal said külalised aga hoo sisse ning 31:20 veerandaja võiduga mindi viimasele neljandikule vastu kalevlaste kümnepunktilises eduseisus. Tartlased enam ei suutnud siit välja tulla ning kokkuvõttes saadi kirja 16-punktiline kaotus.

Isaiah Briscoe oli võitjate parim 20 punktiga. Bojan Subotic lisas 19 ja Branko Mirkovic 18 silma. Tartu eest viskas 21 punkti Kristjan Kitsing. Vytenis Cizauskas tõi omadele 15 silma ja võrdselt 13 punkti said kirja Janar Talts ning Julius Kazakauskas.

Finaalseeria MVP-ks valiti Kalev/Cramo ääremängija Kristjan Kangur.