Kalev/Cramo alustas uut aastat VTB Ühisliigas kindla võiduga Tsmoki üle

-Arnett Moultrie ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi avas uue aasta VTB Ühisliigas võiduga, alistades võõrsil Minski Tsmoki 95:82 (29:19, 26:17, 22:21, 18:25).

Mängus püsis põnevust vaid esimesteks minuteks, sest Donaldas Kairyse hoolealused tegid avaveerandi lõpus eelkõige tänu rohketele vaheltlõigetele edu sisse ja läksid teisele neljandikule vastu juba kümnepunktilises eduseisus.

Edasine mäng kulges kalevlaste domineerimisel ja kuigi viimane veerandaeg kaotati seitsme punktiga, teeniti kokkuvõttes Ühisliigas siiski üks klubi ajaloo kindlamaid võite võõrsil.

Kalevi resultatiivseim oli keskmängija Arnett Moultrie 22 punkti ja 12 lauapalliga. Chavaughn Lewis lisas 17, Janari Jõesaar 14, Branko Mirkovic 12, Reggie Lynch 10, Kristjan Kitsing 9, Kristjan Kangur 6, Tanel Kurbas 3 ja Martin Dorbek 2 punkti. Nulli peale jäid seekord nii Erik Keedus kui Maksim Salaš. NBA taustaga Tony Wroten Ühisliigas külmetushaiguse tõttu debüüti veel ei teinud.

Minskile tõi kodustatud ameeriklane Devon Saddler 20 punkti, ekskalevlase Vitali Ljutõtši arvele kanti 12 punkti.

Kalev, kes alistas Valgevene esiklubi kaheaastase pausi järel, on üheksast omavahelisest mängust võitnud nüüd neli.

6 võitu ja 7 kaotust kogunud Kalev kerkis liigatabelis kahe korra võrra ja asub seitsmendal positsioonil. Meenutuseks, mullu lõpetati idaliiga 6 võidu ja 18 kaotusega. Minsk jätkab 2 võidu ja 10 kaotusega eelviimasel ehk 13. kohal. Kaotuseta jätkab ainsana Moskva CSKA.

Kalevit ootab Ühisliigas aasta esimesel kuul veel ees 19. jaanuaril toimuv võõrsilmäng Kaasani Unicsiga (9-2). Kuu lõppu planeeritud kodumäng Peterburi Zeniidiga lükati vaba saali puudumise tõttu edasi.