fbpx
Close

Kalev/Cramo leegionärid 2005-07: vutiäss, teksastega viskekunn ja “vaese mehe” Amare’e Stoudemire

-Kendrick Johnson | Foto: Siim Semiskar

Koos teiste kohalike korvpalliklubidega on ka Kalev/Cramo taaskord jõuliselt uueks hooajaks tiimi komplekteerimas. Läbi aastate on Kalevis kandvateks jõududeks olnud rohkem või vähem värvikad ja meeldejäävad võõrmängijad, kellest paljud said unustatud kohe, kui nad lennukile astusid, aga mõned, on korvpallisõpradel ja nende endistel meeskonnakaaslastel meeles tänase päevani. Tänasega saab alguse Korvpall24.ee portaali uus artiklisari, kus vaatamegi tagasi just Kalev/Cramo korvpallimeeskonna ajalukku ja võtame luubi alla eri hooaegadel meeskonnas mänginud võõrleegionärid ning uurime, mis nende karjäärist edasi sai.

Ülevaade on kokku pandud internetis saadaolevate andmete põhjal, seega palume vabandust, kui eriti varasematel hooaegadel mänginud meeste kohta võib olla info lünklik või mõningaste ebatäpsustega. Proovime anda endast parima ning vürtsitada oma lugusid ka kõnealuste mängijate endiste meeskonnakaaslaste meenutuste ja kommentaaridega. Huvitava pildi ning vahva meenutuse saab kõigest sellest kokku igal juhul. Alustame oma ajarännakut hooaegadest 2005/06 ja 2006/07 ning seejärel vaatame järgnevates osades edasi.

Mäletatavasti oli 2005/06. hooaeg esimene, kui varem Ehitustööriistana tuntud meeskond võttis oma nimeks BC Kalev/Cramo. Aasta varem Allan Dorbeku käe all üllatuslikult Eesti meistriks kroonitud klubi jätkas seejärel Aivar Kuusmaa juhendamisel ning väga kõrgepalgalisi välismängijaid endale toona veel lubada ei saanud. Vaatamata sellele kuulus meeskonna koosseisu mitu huvitavat sportlast ning kevadel suudeti ka tiitlivõitu kaitsta.

scroll to top