Kalev/Cramo neutraliseeris poolajaks VEF-i võimsa alguse ja tuli Eesti-Läti korvpalliliiga võitjaks!

-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga Final Six turniiril selgitati pühapäeval välja 2020/21 hooaja meister, kelleks sai BC Kalev/Cramo. Riia VEF-iga kohtudes jäädi avaveerandil vastaste kaugvisetega hätta ning 20:29 kaotusseisu. Poolajaks suudeti seis aga viigistada ja viimaseks neljandikuks kalevlased juba kolme punktiga ka juhtisid. Kohtumise viimastel minutitel oli Kalev/Cramol selge initsiatiiv käes ning vaatamata VEF-i pingutustele teeniti 86:75 võit.

Riia VEF – BC Kalev/Cramo 75:86 (29:20, 19:28, 16:19, 11:19)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 54% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 41:28 (ründelaud 7:4). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 19:18, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 6. Pallikaotuseid kogunes VEF-il 13, Kalev/Cramol 16.

Maurice Kemp kerkis Kalev/Cramo parimaks 22 punkti ja 9 lauapalliga. Devin Thomas lisas 14 punkti ja 6 lauapalli ning Janari Jõesaar kogus 13 punkti ja 9 lauapalli. Marcus Keene järgnes 12 punkti, 5 lauapalli ja 7 korvisööduga ning võrdselt 11 punkti said kirja Janis Kaufmanis (võttis veel 5 lauapalli) ning Chavaughn Lewis (sai kätte veel 3 lauapalli ja andis 4 korvisöötu).

Kyle Allman oli VEF-i parim 18 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga. Kristers Zoriks lisas 13 punkti ja 3 korvisöötu ning Michale Kyser ja Isaiah Pineiro tõid võrdselt 11 punkti, kes võtsid veel vastavalt 5 ning 3 lauapalli.

Turniiri parima mängija auhinna sai Kalev/Cramo ääremängija Maurice Kemp.