Kalev/Cramo oli hiilgemängu teinud Moultrie vedamisel kolm veerandit Moskva Himki vastu võidus kinni

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas sai BC Kalev/Cramo väga valusa kaotuse tugevalt Moskva Himki meeskonnalt, kui pärast kolme veerandit Eesti klubi poolset mängu dikteerimist suutsid vastaste staarid viimasel neljandikul meie tiimi eksimused enda kasuks ära kasutada ja 96:85 (20:30, 33:21, 12:16, 31:18) võidu võtta.

Ühisliigas viimasel ajal võimsat hoogu näidanud Cramo alustas samamoodi ka Himki vastu, kui avaveerandil harutati Vene suurklubi kaitse lahti ja visati neile koguni 30 punkti. Vahetult teise veerandi alguses said kalevlased ka 12-punktilise eduseisu – 32:20 -, kuid sealt edasi vedasid Aleksei Šved ja Janis Timma Himki mängu tagasi. Just Švedi poolaja viimasel minutil visatud kaks korvi viisid Venemaa hiiu vaheajaks kahe silmaga ette – 53:51.

Kolmas veerand kuulus taas Cramole, kuid nüüd juba tunduvalt vähemresultatiivsemas õhkkonnas. Vahepeal taas 9-punktiliseks rebenenud vahet küll hoida ei suudetud, kuid kergelt asjade käiku suudeti siiski dikteerida. Otsustaval perioodil lagunes aga kalevlaste mäng nii kaitses kui rünnakul, kui ühel pool patustati liiga lihtsate pallikaotustega ning teisel pool ei suudetud enam ohjata vastaste liidermängijaid Jordan Mickey’t, Timmat ja Švedi.

Mickey viskaski Himki parimana 25 punkti, hankis 8 lauapalli ja pani ka 4 kulpi, Šved oli küll kolmepunktivisetel hädas tabavusega (3/12), kuid kogus sellele vaatamata 20 silma, 7 lauapalli ja 5 söötu. Vastupidiselt meeskonnakaaslasele kaare tagant väga hästi tabanud (5/8) lätlane Janis Timma lisas 17 punkti.

Kalev/Cramo poolel hiilgas väljakult viskeid 12/14 tabanud Arnett Moultrie 30 punkti ja 5 lauapalliga ning korduvalt vasaku käe poolt teravust näidanud Tony Wroten lisas 20 silma ja 5 söötu. Ülejäänud kalevlased kahekohalise punktisummani ei küündinud.

BC Kalev/Cramol on liigatabelis nüüd 9 võitu ja 11 kaotust, mis annab 8. positsiooni. Moskva Himki (14-5) on kolmandal real.

“Kahju mängida nii hästi oma kodupubliku ees, aga lõpetada neljas veerandaeg nii. Himki suutis lõpus teha ilusaid esitusi, meie tegime palju pallikaotusi ja rünnak hakkas lagunema. Tahtsime teha korraliku mängulõpu, aga kahjuks ei tulnud sellega toime,” kommenteeris Cramo peatreener Donaldas Kairys pärast mängu Kanal12 teleülekande otse-eetris.

Kairyse arvates oli võtmeprobleemiks just neljas veerandaeg, kus väsimuse ning mänguintensiivsuse tõusu tõttu ei suudeta vastasega samas taktis minna. Leedulase sõnul peaks Cramo mängu viimasel viiel minutil suutma näidata rahulikumat ja targemat korvpalli.

Üleplatsimeheks kerkinud Moultrie oli samuti löödud: “Moskva Himki on Euroopas üks kõvemaid meeskondi ja me peame andma endast parima, et neid võita. Olen väga pettunud, kuna lasime käest kaks 10-punktilist eduseisu. See on meie kodu ja peaksime seda suutma kaitsta.”