Kalev/Cramo oli seitsmemehelise vastasega suurtes raskustes, parem visketabavus tõi Rakverele magusa võidu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel kaks kohtumist. Rapla Avis Utilitasele hooaja esimese omavahelise mängu 80:82 kaotanud BC Kalev/Cramol oli nüüdki tükk tegu, et võit võtta. Avaveerand kaotati ja viimase neljandiku eel oli vahe vaid neljapunktiline, ent otsustavatel hetkedel olid võõrustajad sammukese võrra ees. Samal ajal võttis Rakvere Tarvas vastu TalTechi meeskonna, kellele kaotati küll kolmas veerandaeg, aga ülejäänud veerandaegade toel teeniti üpris kindel võit.

Rakvere – TalTech 82:68 (24:17, 24:19, 13:16, 21:16)

Visketabavuses jäi Rakvere 49% – 42% peale. Lauavõitlus kuulus TalTechile 41:31 (ründelaud 16:5). Korvisööte jagas Rakvere rohkem 21:14 ning vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 15:6. Pallikaotuseid tegi Rakvere 15, TalTech 19.

Egert Haller viskas Rakvere parimana 20 punkti. Kristaps Gluditis lisas 16 silma ning Kaido Saks 15 punkti ja 5 lauapalli. Riley Hayesi nimele jäi 14 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu. Kolmikduublile lähedal olnud Devin Lee Harris kogus 9 punkti, 7 lauapalli ja 9 korvisöötu.

Jaan Puidet tegi TalTechi poolelt kaksikduubli 15 punkti ja 11 lauapalliga. Erik Keedus järgnes 14 punkti ja 6 lauapalliga ning Kristjan Kangur ja Ralf Küttis tõid mõlemad 7 punkti, kellest esimene sai kätte veel 8 lauapalli ja andis 4 korvisöötu.

BC Kalev/Cramo – Rapla Avis Utilitas 76:74 (14:19, 26:16, 18:19, 18:20)

Visketabavuses jäi Rapla 43% – 42% peale. Lauavõitlus kuulus Kalev/Cramole 43:30 (ründelaud 17:7). Korvisööte andis Rapla rohkem 17:15 ja ka vaheltlõikeid tehti rohkem 5:3. Pallikaotuseid tegi Rapla 14, Kalev/Cramo 16.

Devin Thomas viskas Kalev/Cramo eest 22 punkti ja hankis 13 lauapalli. Marcus Keene kogus samuti 22 punkti, saades kätte veel 4 lauapalli ning jagades 7 korvisöötu. Martin Dorbek lisas 11 silma ja ka Gabriel Bealer tõi 11 punkti ning võttis veel 8 lauapalli.

Rapla tegutses sisuliselt seitsme mehega, kellest kaheksas, Kardo Kilk, sai 5,5 minutit mänguaega ja punktiarvet ei avanud. Eemale jäi mängujuht Mario Ihring. Meeskonna resultatiivseimaks kerkis Roberts Freimanis, kes üleplatsimehena viskas 28 punkti ja sai kätte 10 lauapalli. Saimon Sutt tõi 17 punkti, hankis 5 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Marek Ruut, Sven Kaldre ja Markus Ruubel said kõik kirja 9 silma ning Al-Wajid Aminu piirdus 2 punktiga.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 14. novembril. Eesti klubidest on vastamisi Tartu Ülikool Maks & Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ, Läti poolelt heitlevad BK Liepaja – Latvijas Universitate, BK Ventspils – BK Ogre ja Valmiera Glass/VIA – VEF Riga.