Kalev/Cramo pakkus Pärnule rohkelt võimalusi, aga võttis lisaajal ikkagi võidu ära

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus neljapäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo võõrustas Pärnu Sadamat. Lisaaega nõudnud kohtumise võitis Kalev/Cramo 76:71. BK Ventspilsi ja VEF Riga vaheline matš jäi koroonaviirusega seoses pidamata.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 76:71 (23:22, 15:10, 19:20, 13:18, 6:1)

Kodumeeskond juhtis poolajaks 38:32, aga viimaseks neljandikuks õnnestus Pärnul vahet punkti võrra vähendada. Kalevlased dikteerisid küll mängu, kuid Pärnu suutis kaotusseisu väiksena hoida ning 2.15 enne lõppu oli Kalev/Cramo eduseis vaid 66:65. Kaheksa sekundit enne lõpuvilet viigistas Edon Maxhuni keskpositsiooniviskest seisu 70:70 peale, Chavaughn Lewise kaugvise vastu ei tabanud ning järgnes lisaaeg. Viie ülejäänud minutiga said pärnakad vaid ühe punkti visatud võõrustajate kuue vastu ja Kalev/Cramo sai keerulise võidu kokkuvõttes kätte.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 42% – 31% peale ja lauavõitlus võideti 51:41 (ründelaud 16:12 Pärnule). Korvisööte andis Pärnu rohkem 23:13 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 7:6. Pallikaotuseid kogunes Kalev/Cramol 20, Pärnul 10.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 24 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Chavaughn Lewis lisas 18 punkti, 9 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Janari Jõesaar tegi kaksikduubli 13 punkti ja 13 lauapalliga.

Mihkel Kirves ja Edon Maxhuni tõid Pärnu kasuks võrdselt 15 punkti, kellest esimene hankis veel 10 lauapalli ja andis 4 korvisöötu ning viimane jagas 5 korvisöötu. Linards Jaunzems sai kirja 12 punkti ja 6 lauapalli ning Robert Valge lisas 10 punkti. Hiljuti Pärnuga liitunud Kristjan Kangur kogus 7 punkti ja 7 lauapalli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 6. märtsil, kui kohtuvad BK Liepaja – Latvijas Universitate ja Valmiera Glass/VIA – BK Ogre. Eesti klubidest on 9. märtsil vastamisi Rapla Avis Utilitas ja BC Kalev/Cramo. Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub reedel, 5. märtsil, mil Rakvere Tarvas võtab vastu TalTechi.