Kalev/Cramo pani hõredate koosseisudega mängus avaveerandi järgselt paremuse maksma

-Kristjan Kitsing ja Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks mängu. BC Kalev/Cramo oli võõrsil Rapla Avis Utilitasest parem ja BK Ventspils teenis koduseinte toel võidu Jurmala üle.

Rapla Avis Utilitas – BC Kalev/Cramo 60:92 (15:13, 15:23, 16:28, 14:28)

Mõlemad meeskonnad tulid mängule üpris õhukese koosseisuga. Kuigi Raplal oli üles antud kümme meest, siis puudujate seas leidus koguni kolm algviisiklast: Indrek Kajupank, Erik Keedus ja Montae Glenn. Kalev/Cramo poolelt ei teinud kaasa Kristjan Kangur ning hiljuti lahkus tiimist keskmängija Ryan Richards. Uusi täiendusi polnud Roberts Štelmahersil veel võimalik kasutada.

Kohtumine algas aga Rapla dikteerimisel, kui esimese veerandaja keskpaigaks haarati 11:4 eduseis. Kalevlased suutsid skoori 13:13 peale viigistada, kuid Devaugntah Williamsi vabavisetest haarasid võõrustajad uuesti 15:13 eduseisu. Kuus ja pool minutit hiljem oli seis veel 28:28, misjärel realiseeris Kristjan Kitsing neli ja Sander Raieste kaks vabaviset ning külalised juhtisid kuue punktiga. Poolaja lõpetas Tanel Kurbas tabava lähiviskega. Kolmanda veerandaja esimestel minutitel tasavägist mängu veel jagus, aga seejärel tegid kalevlased 12:2 spurdi ja viimase neljandiku alguseks oli vahe paisunud 64:46 peale. Rapla enam põnevust tagasi tuua ei suutnud ja kokkuvõttes sai Kalev/Cramo kindla 32-punktilise võidu kirja.

Kalev/Cramo oli visketabavuses 48% – 39% parem. Lauavõitluses jäädi 48:25 (ründelaud 16:6) peale. Korvisööte andis külalismeeskond rohkem 18:6 ja Rapla tegi pallikaotuseid rohkem 14:10.

Kyle Vinales viskas võitjate eest 17 punkti. Kristjan Kitsing lisas 13 punkti ja 6 lauapalli, Sander Raieste 12 punkti ja 6 lauapalli, Tanel Kurbas samuti 12 punkti ja 5 lauapalli ning Janari Jõesaar oli lähedal kaksikduublile, visates 11 silma ja kogudes 9 lauapalli.

Devaugntah Williams oli Rapla resultatiivseim 20 punktiga. Dominique Elliott järgnes 12 punktiga ja võrdselt 10 silma said kirja Mark-Andreas Jaakson ning Rait-Riivo Laane, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli.

“Ei tahaks päris öelda, et Raplat alahindasime, aga oma mängupildi elluviimisega olime esimesel veerandajal selgelt hädas. Korraks tundus, nagu platsil oleks kaos, aga teiseks poolajaks käisime asjad üle ja siis olukord muutus. Rünnakul pick and rolli lahendamise protsent oli avapoolajal alla 20, teisel 80 ehk vastupidi. Tahame, et pall käiks korvi alt läbi. Aeg-ajalt tuleme paremini toime, mõnikord oleme nagu õpipoisi rollis,” rääkis BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok Delfile antud intervjuus.

“Täna saabus Jonathan Holton, loodame ta homme Riiga [Läti Ülikooliga mänguks] kaasa võtta ja vaatame, kas teda ka kasutame. Kristjan Kangur on järgmisel nädalal tagasi, ta oli külmetushaigusega rivist väljas,” lisas Reinbok.

Millised on Kalev/Cramo eelmise hooaja peatreeneri Donaldas Kairyse ja praeguse juhendaja Roberts Štelmahersi erinevused? Väga ei tahaks neid lahata, mõlemad on oma ampluaa peal väga head. Eks erinevused tulenevad iseloomu taustalt. Mina kindlasti olen praegu rahul ja võistkond ka.”

BK Ventspils – Jurmala 79:55 (18:15, 15:18, 25:16, 21:6)

Jurmala alustas kohtumist paremini, olles ligi üheksa minutit eduseisus. Avaveerand kuulus küll Ventspilsile, aga järgmise kümne minuti sees püsisid külalised endiselt mängus ja poolaeg lõppes 33:33 viigiliselt. Kolmandal veerandajal ei lubanud Ventspils vastaseid enam kordagi ette ning koos tugeva neljanda veerandaja 21:6 paremusega vormistati kindel 24-punktiline võit.

Ventspils oli visketabavuses 47% – 32% parem ja ka lauavõitlus võideti 44:33 (ründelaud 10:10). Korvisööte jagas kodumeeskond rohkem 18:10 ning samuti kogunes pallikaotuseid rohkem 13:9.

Janis Berzinš tegi Ventspilsi eest kaksikduubli 18 punkti ja 11 lauapalliga. Janis Kaufmanis lisas 16 ja Timothy Neocartes Shorts Ii 10 silma.

Jurmala kasuks tõi Pierre Hampton 12 punkti ja 6 lauapalli. Ugis Pinete järgnes 10 punktiga ja 7 silma said kirja Ervins Jonats ning Jourdan Grant.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 3. novembril koguni nelja mänguga, millest igas on osalised ka Eesti klubid. Esmalt võõrustab BK Liepaja Tallinna Kalev/TLÜ-d, seejärel kohtuvad Tartu Ülikool ja Valmiera Glass VIA ning viimases kahes matšis on vastamisi Latvijas Universitate ja BC Kalev/Cramo ning TalTech ja Rakvere Tarvas.