Kalev/Cramo pidi koduväljakul tunnistama Krasnojarski Jenissei füüsilist paremust

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval alustas BC Kalev/Cramo neljamängulist nädalat Kalevi Spordihallis, kus VTB Ühisliiga mänguvoorus võõrustati Krasnojarski Jenissei meeskonda. Kuigi tabeliseisu järgi oli tegu kahe võrdse meeskonnaga, ei suutnud Cramo koduväljakueelist ära kasutada ning kaotas kindlalt 75:86 (21:16, 17:19, 18:23, 19:18).

Külalised alustasid kohtumist äärmiselt kiirelt ja agressiivselt ning Cramo mängumeestel oli kohati raskusi kaitsesse tagasi jõudmisega. Seisul 17:17 tegi Jenissei 7:0 spurdi, mis kandis neid 26:21 veerandajavõiduni.

Teisel veerandajal jätkus Krasnojarski aktiivne kaitsemäng, mis segas kalevlaste lühikesekasvulisel tagaliinil rünnakujooniseid üles võtta. Kui mängida jäi 7:42, tõi Maurice Kempi vabavise tabloole seisu 26:30, kuid sealt sai alguse külaliste 13:2 spurt. Cramo tegi seejärel kaitses vajalikud korrektuurid ning suutis omakorda 10:0 vahespurdiga Jenissei punktivoolu ligi kaheks minutiks kuivatada. Poolajapausile mindi siiski Venemaa klubi 7-punktilises eduseisus. Kalevlaste rünnakuid vedanud Marcus Keene`i arvel oli juba 18 punkti.

Kolmandal veerandajal hoidsid külalised initsiatiivi ning suurendasid eduseisu viie minutiga 15-punktiliseks. Ilma Devin Thomase ja Kregor Hermetita jäädi korvialuses võitluses hätta eksimatult tabanud Dustin Hogue`i peatamisega. Peamiselt Keene punktide toel õnnestus kalevlastel otsustavaks kümneks minutiks kaotusseis tosinale punktile kahandada.

Viimane mänguperiood kujunes võrdseks, ent Jenissei ei lasknud Cramot kordagi ohtlikult lähedale. Peatreener Roberts Štehlmahers katsetas erinevaid maa-alakaitse formatsioone, kuid Krasnojarski mängumehed lahendasid need tabavate kaugvisetega.

Kalevlaste ridades kerkis üleplatsimeheks Marcus Keene, kes kogus hea tabavuse juures 27 punkti. Maurice Kemp lisas 16 silma. Rauno Nurgeri arvele jäi 8 punkti ning Martin Dorbek 7 punkti ja 6 korvisöötu. Visetega kimpus olnud Janari Jõesaar (visked väljakult 0/6, vabavisked 4/8) tõi 4 punkti kõrvale meeskonna parimana 6 lauapalli.

Jenissei parimaks tõusis väljakult eksimatult tabanud Dustin Hogue (visked 10/10) 23 punkti ja 8 lauapalliga. Leyton Hammonds lisas 18 punkti ning Tyus Battle 12 silma ja 9 lauapalli.

BC Kalev/Cramo (2-10) kohtub pühapäeval, 07. veebruaril, Ühisliigas teisel positsioonil paikneva Venemaa korvpalli au ja uhkuse Moskva CSKA-ga (10-2).