Kalev/Cramo põhimeesteta Tartule võimalust ei jätnud, Rakvere viskas kolmestega Valga-Valka üle

-BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kaks mängu, milles BC Kalev/Cramo teenis suure võidu Tartu Ülikooli üle ja Rakvere Tarvas sai võõrsil jagu BC Valga-Valka/Maks&Mooritsast.

BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool 87:62 (30:12, 19:11, 16:21, 22:18)

Kahe liidri Tanel Soku ja Adomas Drungilaseta tegutsenud Tartu jäi juba avaminutitel kalevlaste surve alla ning viie minuti möödudes oli seis 20:6. Veerandaja võitis Kalev/Cramo 30:12 ning Janari Jõesaare lähiviskest suurenes eduseis peagi 21-punktiliseks. Poolajaks oli vahe 26 punkti suurune ning kahel korral pääses Kalev/Cramo ka 28 punktiga ette. Neljas veerandaeg algas Kalev/Cramo 65:44 juhtimisel ja 3.09 enne lõppu viis Tanel Kurbas omad pealtpanekust 81:50 ette. Tartu vastas lõpetuseks 12:6 spurdiga ja kodumeeskond teenis 25-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 55%-42% peale ning lauavõitlus võideti 31:28 (ründelaud 9:7 Tartule). Korvisööte andis rohkem Kalev/Cramo 30:13 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Tartul 18:14.

Janari Jõesaar oli Kalev/Cramo parim 14 punktiga. Võrdselt 13 punkti lisasid Kyle Vinales (andis veel 4 korvisöötu) ja Sacha Killeya-Jones (võttis ka 6 lauapalli). Aigars Škele sai kirja 12 punkti ja 4 korvisöötu ning Tanel Kurbas kogus 10 punkti.

Kregor Hermet tõi Tartu eest 15 punkti ja võttis 4 lauapalli. Robert Valge lisas 14 silma ning Heivo Parroll järgnes 6 punkti ja 5 lauapalliga.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Rakvere Tarvas 74:87 (16:19, 17:16, 16:26, 25:26)

Kodumeeskond läks mängu 7:0 juhtima, kuid ligi neli minutit hiljem oli Rakvere 13:12 peal. Kolm järjestikust kaugviset tabanud külalised võitsid veerandaja 19:16 ning Janis Vahter viis omad 30:23 ette. Valga-Valka vastas 10:2 spurdiga, aga Vahteri viimase sekundi raske kolmepunktivise aitas Rakvere poolajaks 35:33 juhtima.

Rakvere hoidis kolmandal veerandajal initsiatiivi ning võõrustajaid ei lubatud kordagi ette. 11:3 spurdi toel haarati viimaseks neljandikuks 61:49 eduseis, kuid Filipp Gafurovi ja Vladimir Bulatovici abiga tehtud 7:0 spurt aitas Valga-Valka 4.18 enne lõppu kolme punkti kaugusele. Rakvere aga vastas 8:2 spurdiga ning kuigi Emils Kruminš vähendas vahe veel seitsmele punktile, tabas kaugelt Kristo Saage ja lähiviske sai kirja ka Renato Lindmets ning võitjas enam kahtlust polnud.

Visketabavus oli kummalgi meeskonnal 40% (kaugvisked Rakverel 16/49, Valga-Valkal 8/26), lauavõitluse võitis Valga-Valka 46:40 (ründelaud 16:15 Rakverele). Korvisööte andis rohkem Rakvere 20:15 ning pallikaotuseid tegi rohkem Valga-Valka 14:5.

Kristo Saage viskas Rakvere kasuks 20 punkti. Janis Vahter lisas 16 silma ning Egert Haller ja Tormi Niits tõid mõlemad 11 punkti, kes võtsid veel vastavalt 4 ja 8 lauapalli. Devin Lee Harris kogus 9 punkti, 9 korvisöötu, 4 lauapalli ja 4 vaheltlõiget ning Renato Lindmetsa nimele jäi 8 punkti ja 8 lauapalli.

Filipp Gafurov tõi Valga-Valka parimana 15 punkti. Emils Kruminš lisas 14 silma ning 13 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu sai kirja Rodrigo Bumeisters. Ricards Daniels Vanags tõi 9 punkti, Vladimir Bulatovic 8 punkti ja 10 lauapalli ning Timo Eichfuss 6 punkti ja 7 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng neljapäeval, 30. jaanuaril, kui vastamisi on Pärnu Sadam ja Tallinna Kalev/TLÜ.