Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas tabeliliidrilt suure kaotuse

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas pidi BC Kalev/Cramo vastu võtma suure kaotuse, jäädes ainsana täiseduga jätkavale Moskva Himkile alla 81:118 (23:26, 17:37, 23:31, 18:24).

Eesti esindusklubi suutis kodumeeskonnaga sammu pidada vaid esimesel veerandajal, mis kaotati kolme punktiga. Seejärel läks Himki tähtmängija Aleksei Švedi vedamisel oma teed ja poolajaks oli Kalev/Cramo kaotusseis juba 23-punktiline (40:63). Avapoolaja visketabavus oli Himkil koguni 61% (34-st 21), kalevlastel 44% (29-st 13). Kolmas veerand kulges juba tasavägisemalt, kuid lähemale kui 20 punkti külalised enam ei jõudnud. Enne viimast kümmet minutit oldi taga 63:94 ning neljandal veerandajal kärises vahe kolmel korral ka 41 punkti peale.

Kalevlaste resultatiivseim oli Kyle Vinales, kes viskas 13 punkti, võttis 2 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid Kalev/Cramo poolelt veel Aigars Škele ja Kristjan Kitsing, kes viskasid vastavalt 12 ja 11 silma. Martin Paasoja lisas 9 ning Janari Jõesaar ja Tanel Kurbas said mõlemad kirja 8 punkti. Meeskonna parim lauavõitleja oli Jonathan Holton 9 lauapalliga.

Võitjate parim korvikütt oli vaid 18 minutit mänginud Aleksei Šved, kes viskas oma 21-st punktist 19 esimesel poolajal. Lätlane Dairis Bertans toetas teda 15 punktiga.

Kalevi visketabavus mängust oli 45% (55-st 25), Himkil 57% (73-st 42). Lauavõitluse kaotasid kalevlased 24:39, pallikaotusi tehti 15 vastaste 11 vastu.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas viis võitu ja kuus kaotust, millega hoitakse turniiritabelis kuuendat kohta. Esikohal jätkav Himki on võitnud kõik senised 11 kohtumist. Kalev/Cramo järgmine mäng toimub juba kolmapäeval, kui Eesti-Läti korvpalliliigas minnakse võõrsil vastamisi Valmiera Glass VIA-ga. Järgmine VTB Ühisliiga mäng peetakse nädala pärast pühapäeval, kui Saku Suurhallis võõrustatakse Venemaa tippklubi Moskva CSKA-d.