Kalev/Cramo suurepärane hooaeg VTB Ühisliigas sai jätku

-Kristjan Kitsing ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas oma ajaloo parimat hooaega tegev BC Kalev/Cramo jätkas head hoogu ja teenis täna kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljakul Nižni Novgorodi 94:84.

Mängu esimesed kuus minutit olid tasavägised, kuid seejärel tegi Nižni Novgorod 8:0 spurdi ja pääses ette 22:15. Järgnevalt tabas aga Reggie Lynch järjest neli vabaviset ja Tony Wroteni kahepunktivise üks sekund enne avaveerandi lõppu kahandas Kalev/Cramo kaotusseisu ühepunktiliseks – 21:22. Nižni Novgorod alustas teist veerandaega 7:0 spurdiga ja hoidis eduseisu poolajavileni. Avapoolaja lõpetas Arnett Moultrie pealtpanek, mille järel seisid tablool võõrustajate kaotusnumbrid 39:44.

Teine poolaeg algas Chavaughn Lewise kahe järjestikuse kaugviskega ning kolmanda veerandi keskpaigaks oli seis viigis 52:52. Seejärel tabas kaks kaugviset Tony Wroten, pannes aluse kalevlaste 14:2 spurdile. Külaliste olukord muutus veelgi halvemaks, kui kohtunikega vaidlemise eest saadeti minema nende peatreener Zoran Lukic. Nižni Novgorod suutis küll kaotusseisu vähendada, kuid otsustavale veerandile mindi siiski Kalev/Cramo 66:59 juhtimisel. Veerandi alguses jõudsid külalised korraks veel kolme punkti kaugusele (66:63), kuid kalevlased enam edu käest ei andnud.

Kalev/Cramo parimad skooritegijad olid Arnett Moultrie ja Tony Wroten, kes viskasid vastavalt 22 ja 21 punkti. Moultrie võttis lisaks ka 6 lauapalli, Wroteni arvele jäi veel 5 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Chavaughn Lewis ja Kristjan Kitsing, kelle arvele kogunes vastavalt 19 ja 12 silma.

Nižni Novgorodi resultatiivseim oli 18 punkti visanud Ian Hummer, Vladimir Dragicevic toetas teda 17 silma ja 9 lauapalliga. Christopher Czerapowicz lisas 15 ja Jevgeni Baburin 12 punkti.

Kalev/Cramo möödus tänu omavaheliste mängude paremusele Nižni Novgorodist ka turniiritabelis ja asub nüüd seitsmendal kohal. Mõlemal meeskonnal on kirjas 13 võitu ja 12 kaotust. Kalev/Cramo lõpetab VTB Ühisliiga põhihooaja kolmapäeval, 24. aprillil, kui Saku Suurhallis minnakse vastamisi tabelis neljandat kohta hoidva Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga.