fbpx
Close

Kalev/Cramo tagamees Indrek Sunelik jätkab karjääri Saksamaal: treener näeb minus suuremat pilti

-Indrek Sunelik | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Sunelik | Foto: Siim Semiskar

Aastaid ookeani taga USA-s korvpalli mänginud ja mullu BC Kalev/Cramos väärtuslikku kogemust hankinud 21-aastane Indrek Sunelik siirdub uueks hooajaks mängima Saksamaale, sealsesse tugevuselt kolmandasse liigasse Pro B.

Lääne-Saksamaal asuva Koblenzi linna korvpalliklubis EPG Baskets mängima hakkav 2-meetrine tagamees kogus eelmisel hooajal Paf Eesti-Läti liigas 21 kohtumisega keskmiselt 8,9 minutit ja viskas selle ajaga 2,1 punkti, hankis ühe lauapalli ja andis 0,8 söötu. Eesti liigas tulid viie mänguga numbriteks 14,5 minutit, 4,2 punkti ja 1,6 lauapalli.

Kõige kõrgemal tasemel ehk VTB Ühisliigas mängis Sunelik 14 kohtumises, kus kogus keskmiselt 4,1 minutit, 0,9 punkti ja 0,4 lauapalli.

Koblenz EPG Basketsi peatreener Mario Dugandzic kommenteeris üleminekut klubi kodulehel: “Indrek on noor ja ambitsioonikas mängija, kes tahab ennast meie juures edasi arendada. Tänu mitmekülgsetele oskustele saab ta meid uuel hooajal aidata erinevatel positsioonidel.”

Tiimi kodulehel tuuakse eriti välja tõika, et Sunelik mängis Kalev/Cramo näol kogu hooaja nii tugevate meeskonnakaaslastega ning sai igapäevaselt treeningutel kõrget taset tunnetada.

Sunelik kommenteeris Korvpall24.ee veebilehele, et tahtis igal juhul välismaale minna, et oleks võimalik sealt järgmist sammu teha. “Mõned muud pakkumised olid Saksamaalt samast liigast veel ning huvi oli ka Austria meistriliigast ja Eestist,” sõnas noor mängumees.

“Koblenzi vastu tekkis huvi, kuna vaatasime agendiga niigi sinna suunda ja treener oli varasemast tuttav, kuna treenis kunagi ka paari eestlast,” vihjas Sunelik sellele, et peatreener Duganzic on Bambergi süsteemis kokku puutunud näiteks Henri Drelliga. “Kalev/Cramost oli ka pakkumine ja lisaks neile tundis Eestist veel kaks klubi huvi.”

“Olen sealse treeneriga pidevas suhtluses ja tema näeb minus suuremat pilti, kuna leping on 1+1 aastat. Kui me võidame liiga ja saame Pro A-sse, siis ma jään sinna, kui ei, siis saan omal valikul lahkuda,” selgitas Sunelik veidi lähemalt klubi ootusi.

Aastaid USA-s veetnud noormees usub, et pikalt võõras riigis elamine ja õppimine on teda hästi järjekordseks keskkonnavahetuseks ette valmistanud. “Saksamaa kohta olen ainult sõpradega suhelnud, kuid USA-s olemine aitab mind. Seal vahetasin tihti koole ja oli kogu aeg uus keskkond. See aitas mu kohanemisoskustele kaasa,” rääkis Sunelik.

Suvel on Sunelik Jukka Toijala poolt olnud kaasatud ka koondise mängijateringi, kes Nord Cramo spordihoones trenni teevad. Saksamaale oodatakse tagameest augusti alguses.

scroll to top