fbpx
Close

Kalev/Cramo toob tagaliini teravust lisama varem klubis hiilanud ameeriklase

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

-Chavaughn Lewis | Foto: Siim Semiskar

Välismaine korvpalliportaal Sportando avaldas kolmapäeva õhtul, et BC Kalev/Cramosse on naasmas seal hooajal 2018/19 mänginud ameeriklasest tagamees Chavaughn Lewis.

27-aastane ja 196 cm pikkune tagamees pallis enne Eesti tippklubisse tulekut Poola liigas ning kogus Kalev/Cramos VTB Ühisliigas 24 kohtumisega keskmiselt 28,4 minutit, 16,2 punkti, 5,1 resultatiivset söötu, 3,6 lauapalli ja 2,1 vaheltlõiget.

Eestist edasi viis Lewise karjäär Venemaa klubidesse Krasnojarski Jenissei ning Nižni Novgorod. Viimase eest tegi ta VTB liigas kaasa küll vaid 6 kohtumist, kuid sai kirja keskmiselt 21,3 minutiga väga korralikud numbrid 14,8 punkti, 3,3 söötu ja 3,2 lauapalli.

Lewise liitumist kinnitasid karikamängu järel Delfi TV ülekandes antud intervjuus Kalev/Cramo peatreener Roberts Štelmahers ning ka klubi mänedžer Ramo Kask.

Kask sõnas Korvpall24.ee portaalile: “Chavaughn on meile tuttav mees, kes mängis 2018/19 hooajal Kalevis. Samuti on ta varasemalt meie praeguse peatreeneri käe all mänginud, mis tähendab, et meile on täpselt teada tema võimed ja loodame, et ta täidab meie ootuseid ja toob meeskonda teravust juurde.”

Lätlasest treener Štelmahers juhendas Lewist hooajal 2016/17 Poola klubis Slupski Czarni, kus tema keskmisteks näitajateks olid 29 minutit, 14,1 punkti, 4,7 söötu, 4,6 lauapalli ja 1,9 söötu.

Kalev/Cramo on Lewisele sobiva lennu välja vaadanud ja loodetavasti jõuab mees 5. oktoobril Tallinnasse. Praegusel koroonaviiruse ajal ei saa loomulikult reisimist puudutavates kuupäevades lõplikult kindel olla.

Lewis peab maandudes tegema koroonatesti. Kui see on negatiivne, siis ootab ameeriklast ees meditsiiniline kontroll ja kui kõik on korras, saab mees platsile joosta.

scroll to top