Kalev/TLÜ sai suure võidu, Rakvere langes lisaajal, Rapla ja Valga-Valka liiga tippudele vastu ei saanud

-Michael Buchanan | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval neli mängu, millest igas oli osaline ka Eesti klubi. Ainsana sai võidu kätte Tallinna Kalev/TLÜ, olles koduplatsil parem Valmiera Glass VIA-st. Rakvere Tarvas pidi võõrsil lisaajal tunnistama Jurmala paremust, BC Valga-Valka/Maks&Mooritsale heast avapoolajast BK Ogre vastu ei piisanud ning samuti jäi Rapla Avis Utilitas kodus kindlalt alla BK Ventspilsile.

Tallinna Kalev/TLÜ – Valmiera Glass VIA 98:79 (28:26, 31:8, 22:23, 17:22)

Kalev/TLÜ alustas mängu paremini, kuid avaveerandi keskpaigas oli Valmiera 14:13 ette pääsenud. Seejärel haaras kodumeeskond taas eduseisu ja teine veerandaeg algas nende 28:26 juhtimisel. Edasi ei jäetud külalistele aga mingit sõnaõigust, kui järjepanu loodi teravust, tabati lähi- ja vabaviskeid ning poolajaks oli vahe 25-punktiline.

Kolmandal veerandajal suutis Valmiera vastastega sammu pidada ning kaotusseisu ka punkti võrra vähendada. Viimane neljandik kuulus samuti neile 22:17, kuid vahe oli selgelt liiga suur ning Kalev/TLÜ sai hooaja teise võidu kirja.

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 47% – 46% peale. Lauavõitlus kuulus Valmierale 41:39 (ründelaud 12:10 Kalev/TLÜ-le). Korvisööte andis Kalev/TLÜ rohkem 26:15 ja pallikaotuseid tegi Valmiera rohkem 24:9.

Michael Kyre Buchanan viskas Kalev/TLÜ parimana 22 punkti ja võttis 8 lauapalli. Michael Balogun lisas 17 punkti ning Mareks Jurevicus 14 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu. Martynas Mažeika sai kirja 12 punkti.

Roberts Blumbergs oli Valmiera parim 15 punkti ja 11 lauapalliga. Klavs Dubults tõi 14 silma ja võttis 6 lauapalli ning Valters Veveris ja Roberts Krastinš lisasid võrdselt 12 punkti.

Rapla Avis Utilitas – BK Ventspils 69:91 (23:24, 11:24, 17:21, 18:22)

Kodumeeskond hoidis avaveerandil initsiatiivi ja 1.26 enne teise veerandaja algust oldi 21:17 ees. Maris Gulbiše ja Klavs Cavarsi korvidest pääsesid vastased aga 24:23 juhtima ning järgmised kümme minutit olid täielikult Ventspilsi kontrolli all ning Janis Kaufmanise kaugviskest suurendati poolajaks eduseis 14 punktile.

Pooleteise minuti möödudes kolmandast veerandajast oli vahe paisunud 20 punktile, kuid Indrek Kajupanga ja Rait-Riivo Laane visetest suudeti kaotusseis 16 punktile veel vähendada. 2.41 enne viimase neljandiku algust tabas lähiviske Gregor Ilves ning seis oli 48:62, kuid Ventspils vastas 7:3 spurdiga. Neljandal veerandajal Rapla 16 punktist lähemale ei pääsenud ja Ventspils sai 22-punktilise võidu.

Ventspils oli visketabavuses 46% – 38% parem. Lauavõitluse võitsid külalised 44:40 (ründelaud 14:13) ja korvisööte jagati rohkem 22:12. Pallikaotuseid tegi Rapla rohkem 14:7.

Klavs Cavars viskas Ventspilsi eest 17 punkti ja võttis 6 lauapalli. Maris Gulbis lisas 16 silma ja 6 lauapalli, järgnesid Janis Kaufmanis 15, Ryan Shanahan Luther 14 (lisaks 10 lauapalli) ja Timothy Neocartes Shorts Ii 13 (andis ka 9 korvisöötu) punktiga.

Indrek Kajupank oli Rapla resultatiivseim 15 punktiga. Rait-Riivo Laane sai kirja 13 punkti ja 4 korvisöötu ning Montae Glenn tegi kaksikduubli 11 punkti ja 18 lauapalliga.

“Teisel veerandajal mingil perioodil keerati rünnak meil lukku. Teada oli, et sealt tuleb vahe sisse ja meil oli ka kerge mõõn. Teisel poolajal mängu tagasi ei saanud ja kohe, kui midagi maha magasime, oli korv kirjas. Eks me alguses saime samuti mõne lihtsama korvi, aga nad on väga head söötjad ja pall jõudis sinna, kuhu vaja. Me polnud igal pool nii vahel, nagu oleks pidanud ja nagu kokku leppisime. Ei oskagi öelda, kas oleme rohkem rünnakukvaliteedis või kaitses hävinud. Kui saame oma asjad paremaks, siis sellel võistkonnal võiks olla sisu, et kevadel headele kohtadele mängida,” rääkis Indrek Kajupank Telia TV-le antud intervjuus.

BK Ogre – BC Valga-Valka/Maks&Moorits 100:66 (21:24, 17:13, 31:16, 31:13)

Avaveerand kulges tasavägiselt ning Filipp Gafurovi ja Ricards Daniels Vanagsi kaugvisete toel võitis Valga-Valka avaveerandi kolme punktiga. Suurem osa teisest veerandajast kulges samuti külaliste dikteerimisel, aga seisult 33:37 tabas Ogre eest Karlis Apsitis kaugviske ning samal ajal oli Branko Jereminov teinud teises olukorras veel vea. Rihards Zebergs realiseeris kaks vabaviset ja poolajale mindi kodumeeskonna minimaalsest eduseisust.

Kolmandal veerandajal näitas aga Ogre, miks neil sellel hooajal veel ühtegi kaotust pole. Paar minutit suutis Valga-Valka sammu pidada, misjärel tegid võõrustajad 22:3 spurdi. Otsustav veerandaeg algas siiski vastaste 16-punktilisest kaotusseisust ja 9,5 minutit enne lõppu oli seis 56:71. Seejärel tegi aga Ogre 9:0 spurdi ja edasi igas elemendis parem olnud Läti klubi teenis kokkuvõttes kindla 34-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Ogre peale 52% – 39%. Lauavõitluses oli Valga-Valka 42:34 (ründelaud 14:8) üle. Korvisööte jagas rohkem Ogre 21:15 ja pallikaotuseid tegi rohkem Valga-Valka 20:5.

Rihards Zebergs viskas võitjate parimana 24 punkti. Rinalds Sirsninš järgnes 19 punkti ja 10 korvisööduga, Karlis Apsitis lisas 11 silma, James Batemon tõi 10 punkti ja Kristaps Dargais samuti 10 punkti ning võttis veel 9 lauapalli.

Emils Kruminš oli Valga-Valka parim 18 punktiga. Ricards Daniels Vanags järgnes 14, Filipp Gafurov 13 ja Branko Jereminov 11 punktiga.

Jurmala – Rakvere Tarvas 76:75 (15:20, 13:22, 13:14, 30:15, 5:4)

Rakvere oli mänguks paremini valmis ja avaveerandi keskpaigas juhiti 13:6. Teine veerandaeg algas külaliste 20:15 eduseisust ning Rain Veidemani kaugviske järgselt oli vahe kaheksa punkti suurune. Thomad Theddus Hamilton IV eduka tegutsemise toel oli Rakvere 3.52 enne poolajale minekut 34:22 ette pääsenud ning Devin Lee Harrise korvist oli ühel hetkel Jurmala jäänud 16 punktiga kaotusseisu. Poolajaks suutis kodumeeskond Edgars Jeromanovsi ja Ervins Jonatsi korvidest vahe vähendada 28:42 peale.

Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt ja Rakvere ei andnud kuidagi eduseisu käest. Viimane neljandik algas Jurmala jaoks 15-punktilisest kaotusseisust, kuid lõppsõna polnud nemad veel öelnud. Kolme ja poole minutiga tegi Jurmala 12:2 spurdi ja Denis Krestinini korvist pääseti 3.23 enne lõpuvilet üle pika aja ka juhtima. 15 sekundit enne lõppu oli kodumeeskond 71:69 peal, misjärel tegi Jeromanovs Hamiltoni vastu vea, kes realiseeris kaks vabaviset, ja nii järgnes lisaaeg. Veidemani ja Harrise abiga haarasid külalised 75:71 eduseisu, aga ülejäänud ajaga sai punkte vaid Jurmala ning Pinete viis omad 26 sekundit enne lisaaja lõppu 76:75 ette. Rakvere võttis aja maha, Harris pääses veel ka viskele, kuid see ei tabanud ja vastu tuli võtta valus kaotus.

Visketabavuses jäi Rakvere peale 49% – 39%. Lauavõitlus lõppes 39:39 (ründelaud 12:5 Jurmalale) ning korvisööte jagas rohkem Rakvere 16:11. Pallikaotuseid tegi rohkem Rakvere 20:14.

Denis Krestinin viskas Jurmala eest 19 punkti ja võttis 11 lauapalli. Ugis Pinete lisas 16, Jourdan Grant 14 ja Ervins Jonats 12 punkti.

Devin Lee Harris oli Rakvere resultatiivseim 19 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisööduga. Thomas Theddus Hamilton IV tõi 17 punkti ja 5 lauapalli ning Rain Veideman 15 punkti ja 6 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 24. novembril, kui TalTech võõrustab Tartu Ülikooli ning Latvijas Universitate võtab vastu Pärnu Sadama meeskonna.