Keene`i ja Jõesaare võimsad esitused tõid Cramole Ühisliigas üliolulise võidu

-Marcus Keene | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval kohtus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliigas võõrsil tabeli viienda Zielona Goraga, kel on käsil Ühisliiga parim hooaeg. Hea häälestusega mängule tulnud Cramo suutis lõpuminutitel kohtumise enda kasuks pöörata ning jätkab 95:88 (28:23, 28:22, 18:24, 21:19)  võidu järel võitlust play-offi koha pärast.

Cramo läks viieminutilise mängu järel 12:7 juhtima, ent kodumeeskonnal oli varuks 10:0 spurt, mille lõpetas meeskonna värske täienduse Adam Smith`i kaugvise. Kalevlased leidsid aga rünnakul ridamisi õnnestunud lahendusi ning Janari Jõesaare kaks järjestikkust kolmest viisid külalised avaveerandaja lõpus 28:23 ette.

Teise veerandaja alguses pidi õlavigastuse tõttu pingile istuma Zielona Gora põhikeskmängija Geoffrey Groselle ning Cramo hakkas tasapisi eduseisu kasvatama. Marcus Keene`i kolmene kasvatas play-offi koha eest võitleva Eesti meistermeeskonna edunumbrid 50:38-le ning poolajapausile mindi Cramo 11-punktilises paremuses. Kalevlased tabasid väljakult 62%-liselt ning saatsid läbi korvirõnga kaheksa kaugviset. Keene`i arvel oli juba 16 punkti ja 7 korvisöötu.

Kolmanda veerandaja keskel viis Maurice Kemp vabaviskest külalised 64:52 juhtima, kuid väljakuperemeeste 9:0 spurt tõi Zan Tabaki hoolealused vaid ühe viske kaugusele. Ilma Keene`ita kohati ümmarguseks muutunud Cramo rünnakud võttis enda õlgadele Jõesaar, kes viskas üheksa punkti järjest ning kasvatas Cramo eduseisu taas kahekohaliseks (73:63). Otsustavale mänguperioodile mindi külaliste viiepunktilises eduseisus.

Neljas veerandaeg kujunes tõeliseks lõpuminutite heitluseks, kui Janis Berzinši vabavise 1.19 enne normaalaja lõppu vähendas kodumeeskonna kaotusseisu 86:89-le. Seejärel otsustas mängu saatuse Marcus Keene, kes tabas kahel järjestikusel rünnakul kolmese ning juhtis Cramo väga olulise võiduni.

Võimsa kaksikduubli teinud Marcus Keene tõi üleplatsimehena 30 punkti (kolmesed 5/10) ning andis 10 korvisöötu. Ühisliiga karjääri resultatiivseima esituse pakkunud Janari Jõesaar kirjutas enda kaksikduubli kokku 29 punktist (kolmesed 6/9) ja 12 lauapallist, efektiivsusnäitajaga 36. Kolmanda mängijana sai kaksiduublit nautida Devin Thomas (12 punkti, 11 lauapalli), kelle +/- näitaja oli Cramo parim (+18). Rauno Nurger viskas 8 silma (visked 4/4), Kregor Hermet 6 ning Marques Townes 5 punkti.

Zielona Gora mängu vedas peamiselt ekskalevlane Rolands Freimanis, kes kogus 22 punkti ja 9 lauapalli. Adam Smith tõi enda debüütmängus 18 silma. Janis Berzinš lisas 17 ning Kris Richard 13 punkti.

Kalev/Cramo (6-13) jätkab 10. kohal, kaheksandast ehk viimasest play-off kohast lahutamas 2 võitu. Järgmises mängus võõrustatakse 22. märtsil Moskva CSKA-d, keda mäletatavasti suudeti võõrsil 107:102 võita.