fbpx
Close

Koondislased Nurger ja Post surusid poolakate vallutusretke Kohtla-Järvele finaalis kindlalt maha

Avatar
-KK Viimsi (Rauno Nurger, Siim-Markus Post, Kristjan Evart ja Egert Haller) | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval jätkus 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste turnee Kohtla-Järvel, kus peeti taas väga kõrgetasemeline võistlus. Võidu ehk auhinnatšeki 800 eurole teenis KK Viimsi meeskond, kus hiilgasid kaks Eesti korvpallikoondislast Rauno Nurger ja Siim-Markus Post.

KK Viimsi, kus eelpoolmainitud koondislastele lisaks pallisid ka Egert Haller ja Kristjan Evart, pääses koos Poola koondisega otse poolfinaali. Viimsilaste vastaseks nelja hulgas oli eelmise kahe Virumaa etapi võitja Linnujalad (Jaan Puidet, Oliver Metsalu, Roland Prii ja Riho Suija). KK Viimsi pani skooriga 21:16 oma paremuse maksma.

Teises poolfinaalis läks Poola koondis kolmekesi mänginud KK Hito/Suurköögid (Veiko Simm, Margo Tali ja Urmet Roosimägi) meeskonna vastu küll kohtumist kindlalt juhtima, kuid Ida-Virumaa mehed ei jätnud kodupubliku ees jonni ja võitlesid ennast hullumeelsete kolmestega mängu tagasi. Lõpuks poolakatele 16:13 võit. KK Hito oli seejuures veerandfinaalis skooriga 17:12 meele mõrudaks teinud Poola U23 koondisel.

Kui Poola koondis oli kogu turniiri vältel mänginud palju läbi oma võimsa tsentri, kellele enamus tiimidel võrdväärse pikkusega meest vastu panna polnud, siis finaalis oli kiirelt näha, et see taktika ei tööta. KK Viimsil oli korvi all Rauno Nurger, kes Poola hiiglase igati üle mängis. Tagant pommitasid kaugvisetega Post, Haller ja Evart ning Eesti meeskond võttis teenitud 21:14 võidu. Pronksikohtumises said Linnujalad 21:15 jagu KK Hito/Suurköögist.

Harrastajate kategoorias jõudsid finaali kaks favoriiti RLV Massive ja Estravan. Virumaa pojad RLV Massive (Aron Kuusik, Kristjan Kokorev, Mihkel Mager ja Raiko Orumaa) teenis finaalis 21:16 võidu. Estravan (Reigo Päkk, Andre Reinart, Andres Andrei ja Georg Tambre) pidi seejuures suure osa finaalis pallima kolmekesi, kui Tambre vigastas üsna kohtumise alguses tõsiselt õlga. Kolmanda koha teenis KK Valgamaa/Värska (Allan Hallik, Brendon Paidra, Olver Kaljuvee ja Rael Kalmus), kes oli 21:5 üle Jõhvi Kossutiimist (Marko Pärn, Laur Vahe, Nikita Golovin ja Karl Viimsalu).

U18 noormeeste turniiri võitis FTC (Ken-Martti Reinart, Gerrit Lehe, Kristofer Järviste ja Oliver Pere), kes finaalis võitis 14:10 meeskonda Raidurid (Matteus Miilpalu, Hendrik Kerm, Raldo Ootre ja Janari Alavere). Reinar Halliku KK ehk RHKK (Arend Küttim, Andris Smorodin, Artjom Gnezdilov ja Sten Markus Siirmets) oli kolmanda koha matšis 17:15 parem Viimsi Killersitest (Kristo Palmik, Hugo Kivilo, Jorgen Rikberg ja Sander Otsing).

U15 poiste hulgas jõudsid taas finaali tuttavad nimed, kui Kuked (Gerrit Lehe, Artur Evestus, Espen Mägi ja Georg Richard Aare) mängisid 17:11 üle Kanade (Kert Kasemets, Joosep Põldre ja Markus Juurik) tiimi. Pronksikohtumises alistasid Kaikad (Simm-Marten Saadi, Andero Piperal ja Kevin Jõesoo) 13:11 RHKK | TuttiFrutti (Jaagup Altoja, Arthur Pärnpuu, Karel Pärnpuu ja Mathias Mander).

U13 poiste turniiri võitis Reinar Halliku KK I meeskond, kes finaalis mängis 15:8 üle Saku KK. Kolmanda koha teenis tiim nimega 12, kes oli 9:3 parem SK Teamist.

U11 sarjas valitses turniiri TalTech/Altius I meeskond, kes finaalis võitis Viimsi 2009 tiimi koguni 10:1. Pronksimängu tulemusena tõusis poodiumile ka TalTech/Altiuse II koosseis, kes sai 11:6 jagu Põllu-Tõnised nimelisest meeskonnast.

scroll to top
Inline
Inline