fbpx
Close

Kristjan Kitsing Kalev/Cramo eesmärkidest algaval hooajal: igal pool 100 protsenti!

-Kristjan Kitsing | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

-Kristjan Kitsing | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

Eelmisel hooajal Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnas mänginud, kuid enne seda Argentiina ja Taani liigades kogemust hankinud 27-aastane täpse kolmesekäega ääremängija Kristjan Kitsing naaseb tänavuseks hooajaks BC Kalev/Cramo ridadesse ning tahab aidata klubi kõige kõrgemate eesmärkideni.

Teisipäeval peetud Kalev/Cramo meeskonna tutvustusel sõnas 206 cm pikkune mängumees Korvpall24.ee portaalile, et võrreldes hooajaga 2014/15, mil ta viimati Cramo särki kandis, on olukord klubis palju muutunud. Samuti on Kitsing enda sõnul vahepeal arenenud mängijana: “Enda koha pealt on kõvasti enesekindlust juurde tulnud võrreldes selle ajaga, mis ma varem siin olin. Tunne on praegu hea ja loodan, et tuleb hea hooaeg.

Kitsing on kindlalt seda meelt, et tegemist on kõige tugevama võistkonnaga, kus ta oma senise kogemuse järgi hooaega on alustanud: “VTB Ühisliiga on Eesti mõistes koht, kust kõrgemal mängida väga ei saagi.”

Kalev/Cramo kontrollmängudes on Kitsing näidanud kolmesejoone tagant väga täpset kätt ning suurema osa pealevisetest ongi ääremängija sooritanud kaugelt. Küsisime, kas selline saabki olema tema roll hooaja lõpuni? “Kolmesed on kindlasti üks mu trump, aga ma ei taha kindlasti loota ainult kaugvisetele. Tahan ka selg ees korvi poole mängida – see on üks aspekt, mille kallal tuleb tööd teha.”

Kitsing loodab, et Eesti-Läti Korvpalliliiga aitab kohaliku klubikorvpalli taset tõsta: “Iga mäng saab olema tähtsam, kuna pole enam neli ringi vaid kaks. See teeb asja päris huvitavaks.”

Kalev/Cramo eesmärkide kohta algavaks hooajaks vastas Kitsing konkreetselt: “Igal pool 100%! Kindlasti hinnaalandust me kellelegi ei tee. VTB-s oleme autsaiderid ja üritame suuri hammustada ning Eesti-Läti liigas tuleb näidata, et oleme parimad.”

“Meil on koos väga hea sats, kõik mehed pingutavad treeningul ja egosid ei ole. Tundub mõnus punt,” oli ääremängija oma tiimikaaslastega rahul.

Cramo fännidel soovitab Kitsing reedel toimuval hooaja avamängul Läti mulluse meistri Ventspilsi vastu kindlasti saali tulla: “Saab kaasa aidata, et Läti esimesele klubile pähe teha. See on selline rahvusküsimus.”

Eesti – Läti Korvpalliliiga hooaja avalöök antakse reedel, 28. septembril kell 19.00 Kalevi Spordihallis, kui kohtuvad valitsevad Eesti ja Läti meistrid BC Kalev/Cramo ja BK Ventspils.

scroll to top