Lauavõitluses rammu näidanud ja viskeid paremini tabanud Rapla alustas Saimon Sutti juhtimisel hooaega võidukalt

-Saimon Sutt ja Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Solman/Rapla KK

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases mängus olid vastamisi Rakvere Tarvas ja Rapla Avis Utilitas. Külalismeeskond tegi tugeva teise veerandaja ja võitis avapoolaja, kuid Rakvere vähendas kolmandal veerandajal kaotusseisu ja püsis mängus. Lõplikult Rapla siiski edu käest ei andnud ja võttis hooaja esimeses matšis võidu ära.

Rakvere Tarvas – Rapla Avis Utilitas 81:89 (20:20, 8:22, 26:22, 27:25)

Rapla jäi visketabavuses 51% – 43% peale ning lauavõitluses samuti 44:30 (ründelaud 13:12). Korvisööte jagasid meeskonnad võrdselt 20:20, vaheltlõikeid tegi rohkem Rakvere 6:5. Pallikaotuseid kogunes Raplal 14, Rakverel 9.

Rapla parimaks kerkis kolmikduublile lähedal olnud Saimon Sutt, kes viskas 20 punkti, võttis 9 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Fahro Alihodzic tegi kaksikduubli 19 punkti ja 11 lauapalliga ning Roberts Freimanis kogus 18 silma ja võttis 7 lauapalli. Mario Ihring lisas 15 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu. Marek Ruut järgnes 9, Gregor Ilves 7 ja Sven Kaldre ühe punktiga.

Rakvere resultatiivseimana tõi kümnest kaugviskest kuus tabanud Egert Haller 22 punkti. Renato Lindmets sai kirja 16 punkti ja 6 lauapalli ning Kaido Saks lisas 13 silma. Võrdselt 11 punkti kogusid Riley Callahan Hayes ja Kristaps Gluditis, kellest viimane andis veel 8 korvisöötu. Tormi Niits viskas 4 ja Sten Saaremäel ning Devin Lee Harris (andis 7 korvisöötu) 2 punkti.

Päeva teises mängus oli BK Liepaja võõrsil napilt 83:82 parem Latvijas Universitate’ist.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 14. oktoobril, kui Pärnu Sadam võõrustab Tartu Ülikooli.