fbpx
Close

Lubavalt alustanud Rapla kaotas poolaja ja initsiatiivi haaranud Pärnu on võidu kaugusel finaalist

-Rapla Avis Utilitas - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas pidasid laupäeval teise omavahelise poolfinaalmängu ära Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam. Kodumeeskond läks 9:0 kohtumist juhtima, kuid avaveerand lõppes 18:18 viigiliselt. Poolajaks oli Pärnu nelja punktiga ette pääsenud ja otsustavaks neljandikuks olid külalised 58:49 ees. Pärnu hoidis initsiatiivi ja korra juhiti juba ka 15 punktiga. Raplal küll õnnestus veel kuue punkti kaugusele tulla ja 14 sekundit enne lõppu oli seis 72:77, aga Roberts Freimanis võttis seejärel ebasportliku vea ja Märt Rosenthal vormistas vabaviskejoonelt lõppskooriks 72:79.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam 72:79 (18:18, 17:21, 14:19, 23:21)

Visketabavuses jäi Pärnu 45% – 43% peale. Lauavõitlus kujunes 33:33 viigiliseks (ründelaud 10:9 Pärnule). Korvisööte andis Pärnu rohkem 21:11 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:7. Pallikaotuseid kogunes Raplal 17, Pärnul 12.

Robert Valge ja Edon Maxhuni viskasid Pärnu parimatena 16 punkti, kellest viimane andis veel 5 korvisöötu. Linards Jaunzems lisas 15 punkti, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Lauris Blaus kogus 8 punkti ja 9 lauapalli ning Hugo Toom sai samuti 8 punkti kirja.

Brandon Childress oli Rapla resultatiivseim 24 punkti, 6 lauapalli ja 3 korvisööduga. Roberts Freimanis järgnes 15 punkti ja 8 lauapalliga ning Tom Kaldre tõi samuti 15 punkti ja andis 4 korvisöötu.

“Seni pole Rapla saanud jah meilt võitu kätte. Alustasime küllaltki kehvasti, aga saime võidu kätte ja mida enam tahta. Üldjoontes jäi meie plaan samaks: anda Childressile kõvasti survet. Oleme tegelikult hästi hakkama saanud, hoides neid 72 punkti peal ja eelmine mäng oli ka see summa kuskil seal. Kui neil Childress mängib hästi, siis võistkonnana mängivad hästi. Proovime tema maha saada ja ülejäänud las nad toimetavad seal. Kindlasti on hetki, kus saame juurde panna. Saame mängu alustada paremini, peame videost üle vaatama. Soov on kindlasti järgmises mängus seeria ära lõpetada. Nad on hea sats, Tartu vastu oli ka neil selg vastu seina ja lihtne ei saa meil olema,” rääkis Pärnu Sadama ääremängija Mihkel Kirves Inspira vahendusel antud intervjuus.

Pärnu ja Rapla on kolmandas mängus vastamisi teisipäeval, 4. mail. Pühapäeval, 2. mail kohtuvad teises omavahelises poolfinaalmängus Rakvere Tarvas ja BC Kalev/Cramo.

scroll to top