Meeskondlikult tegutsenud ja pea pooled punktid kaugvisetest toonud Kalev/Cramo võttis suure võidu

-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga teisipäevases ainsas mängus oli turniiritabeli kolmas meeskond BC Kalev/Cramo koduplatsil 30 punktiga parem eelviimasel kohal paiknevast BK Liepajast.

BC Kalev/Cramo – BK Liepaja 100:70 (25:17, 27:21, 24:21, 24:11)

Avaveerandi keskpaigas oli seis 10:10, misjärel tegid kalevlased 10:0 spurdi ning kahe peale 14 punkti toonud Kyle Vinales ja Sacha Killeya-Jones viisid omad teise veerandaja alguseks 25:17 juhtima. Lühikese ajaga viis silma toonud Eduards Hazners aitas vastased ühe viske kaugusele, kuid 4.22 enne poolaja lõppu kaugviske tabanud Aigars Škele viis kodumeeskonna 40:30 ette. Nii Vinales, Kristjan Kangur, Michael Finke kui ka Tanel Kurbas tabasid samuti kolmepunktiviske ning puhkepausile minnes oli Kalev/Cramo 52:38 ees.

Liepaja alustas kolmandat veerandaega tugevamalt ja kolme minuti möödudes suudeti kaotusseis üheksale punktile vähendada. Võõrustajad vastasid 10:0 spurdiga ning initsiatiivi hoides ja pärast Sten-Timmu Soku tabatud kaugviset mindi viimasele neljandikule vastu 17-punktilisest eduseisust. Sander Raieste pealtpanekust juhtis Kalev/Cramo 6.51 enne lõppu juba 21 punktiga ning veerandaja kindlalt 24:11 võitnud Kalev/Cramo sai ühtlasi kindla võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 53%-40% peale (kaugvisked 16/38). Lauavõitlus võideti 38:33 (ründelaud 12:11 Liepajale) ning korvisööte jagati rohkem 33:15. Pallikaotuseid kogunes rohkem Liepajal 18:11.

Kyle Vinales viskas Kalev/Cramo eest 16 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Michael Finke lisas 14 punkti ja 5 lauapalli ning Kristjan Kitsing ja Aigars Škele järgnesid võrdselt 10 punktiga, kellest viimane andis veel 9 korvisöötu.

Niks Jansons tõi Liepaja parimana 14 punkti ja võttis 6 lauapalli. Stefan Sinovec lisas 13 silma ja 7 lauapalli ning Eduards Hazners samuti 13 punkti ja 4 lauapalli. Radoslav Pekovic sai kirja 12 punkti ja 8 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 29. jaanuaril, kui taas on võistlustules BC Kalev/Cramo ning võõrustatakse Tartu Ülikooli. Teises kohtumises võtab BC Valga-Valka/Maks&Moorits vastu Rakvere Tarva.