Mihkel Kurg vedas Rahvaliiga II divisjonis oma tiimi finaali, teises poolfinaalis särasid kohtunikud

-Rehpol/Palliklubi - GoSolar/Omniva | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni Regular formaadi II divisjonis on poolfinaalide lahingud peetud ja finalistid selgunud.

GoSolar/Omniva sai seeria esimeses mängus koduväljakul Rehpol/Palliklubi üle tähtsa võidu numbritega 82:70, kusjuures enne viimast veerandit juhiti lausa 22 punktiga. Tegemist oli Rehpol/Palliklubi esimese kaotusega käesoleval hooajal.

See võit andis postifirma meeskonnale enesekindlust juurde ja kordusmängule mindi hea emotsiooniga. Rehpol/Palliklubi alustas seeria teist mängu väga bravuurikalt, minnes kaheksandal minutil juhtima 19:9. GoSolar/Omniva mängiv treener Mihkel Kurg vastas veerandi lõpus 7:0 iskliku spurdiga ja esimesele vaheajale mindi seisul 19:16.

Teisel veerandil suutis Rehpol/Palliklubi mängust tabada vaid ühe kolmese ning kaotas selle 4:16. Teisel poolajal oli koduväljakuperemeeste mäng üsna tujutu ning tulemuseks kindel kaotus 50:71.

Mihkel Kurg oli seerias oma meeskonna parim kokku 45 punktiga (8 kolmest), Paavo Binsol kogus kahe mänguga 29 punkti (8 kolmest), Henri Räim tõi oma meeskonnale kokku 21 silma. Kaido Pae oli kaotajate poolelt seeria resultatiivseim 37 punktiga, Tarmo Mering kogus kahe mänguga 28 silma.

Mõnevõrra üllatav oli PlayArena/Altius meeskonna mäekõrgune võit Puhhide tiimi üle seeria esimeses mängus tulemusega 93:67. Aleksei Mohovi vedamisel väga head mängu teinud PlayArena/Altius tagas selle võiduga sisuliselt koha divisjoni finaalis.

Korduskohtumise Peetris võitis kodumeeskond vaatamata oma liidri Ivo Kitsingu vägeva mängule (38 punkti) vaid nelja punktiga ning pidi tunnistama kahe mängu kokkuvõttes külaliste paremust.

Tuntud ja tunnustatud kohtunikud olid seerias ka oma meeskondade resultatiivsemate hulgas. Aleksei Mohov kogus võitjate poolelt seerias 39 punkti, vanameister Juri Titov tõi kahe mänguga 29 punkti. Ivo Kitsing oli täiesti pidurdamatu ja kogus kahe mänguga ulmelised 65 punkti, Marko Pern tõi oma meeskonnale kokku 29 silma.

Seega kohtuvad 30. aprillil TalTechi spordihoones toimuvas kullamängus PlayArena/Altius ja GoSolar/Omniva, pronksmedalite saatust otsustatakse kohtumises Rehpol/Palliklubi – Puhhid.