fbpx
Close

Mikk Jurkatamm: loodan, et see hooaeg on mulle suur hüppelaud järgmisteks aastateks

-Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga alanud hooaja seni üks silmapaistvamaid mängijaid on olnud pärast pikki aastaid Itaaliast kodumaale naasnud ja TalTechi särgi selga tõmmanud 21-aastane ning 196 cm pikkune Mikk Jurkatamm. Enne oma tiimi reedest võõrsilkohtumist Ventspilsiga on Jurkatamm keskmiselt 22,7 punktiga liiga parim punktikütt.

Hooaja kolmandas liigamängus Tallinna Kalevi vastu viskas Jurkatamm koguni 30 punkti, hankis 8 lauapalli, jagas 5 söötu ja pani 2 kulpi ning see kõik andis kokku efektiivsusteguriks 47. Kiire viske ja täpse käega tagamehe senise kolme matši keskmine efektiivsustegur on olnud 28. Korvpall24 tegi Jurkatammega intervjuu just pärast seda vägevat esitust Kalevi vastu ning palus noormehel avaldada saladus, kust tal hooaja alguses selline enesekindlus on tulnud.

Omal ajal 15-aastaselt kuulsa Bologna Virtuse noortesüsteemi läinud Jurkatamm tegi hooajal 2017/18 ära ka debüüdi Itaalia kõrgliigas, aga edasi mängis kolm hooaega Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel. Kuigi mingid kindlad mänguminutid justkui tulid, siis oli noormehe enda sõnul vaja keskkonnavahetust, et taas uuesti enesekindlus leida.

scroll to top