fbpx
Close

Mis on saanud Baby Shaqist ehk Sofoklis Schortsanitisest?

-Sofoklis Schortsanitis | Foto: AFP/Scanpix

Ühe teise loo jaoks Euroopa klubikorvpalli lähiminevikus tuulates jäi siinkirjutajale silma nimi Sofoklis Schortsanitis ning koheselt hakkas peas kelluke helisema, et see mees kadus kuidagi väga järsku ja ilma suurema tseremooniata pildilt. Kuna hellitava hüüdnime Baby Shaq saanud Kreeka koondise omapärane tsenter jättis kindlasti 2000-ndate alguskümnendite korvpalli oma tugeva jälje, siis tuli mõte mehe karjäärist ja lõpuks ka praegustest tegemistest veidi pikemalt kirjutada.

1985. aasta juunis sündinud Schortsanitis on Kamerunis sündinud mees, kes kolis väga noorelt oma isa kodumaale Kreekasse, kus hakkas Kavalas ka sporti tegema. Kuna nii Kamerunis kui Kreekas on number üks spordialaks ikkagi jalgpall, siis tõmbas ka noort Schortsanitist pigem muruplatsile. Kusjuures lapsena polnud veel näha, et temast selline hiiglane kasvab. Kuigi korvpall esiti talle üldse ei meeldinudki, siis vanemate õhutusel sai trennis siiski käidud ja lõpuks eduelamuste tekkides puges see spordiala ka südamesse.

Profikarjääri 2000. aastal 16-aastasena Kreeka klubis Iraklis alustanud 208 cm pikkune Schortsanitis valiti juba 2003. aastal ära NBA draftis, kui 34. valiku kasutas tema peal ära Los Angeles Clippers. Asjadest ette rutates, siis ookeani taha mees lõpuks ei jõudnudki, kuigi kõige lähemal oli ta sellele 2010. aastal, vahetult enne oma üht murdelisemat üleminekut.

scroll to top