fbpx
Close

Mitu korda on Kalev/Cramo meestele tehtud viirusetesti ja kuidas nad eneseisolatsioonis treenivad?

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval avaldas Eesti Korvpalliliit, et Terviseamet määras BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna kuni 20. oktoobriks eneseisolatsiooni. Põhjuseks on Kalev/Cramo ääremängija Tanel Kurbase positiivne koroonaproov, mille tõttu jäi ära ka tiimi reis Venemaale, kus oleks pidanud toimuma kohtumised Lokomotiv-Kubani ja Saraatovi Avtodori vastu.

Korvpall24.ee portaal võttis ühendust Kalev/Cramo mänedžeri Ramo Kasega, et uurida, mis ettekirjutused meeskonnal täpsemalt tehtud on, kuidas sellisel keerulisel ajal füüsilist vormi hoitakse ning millal võiks tiim taas mänguplatsile joosta.

“Hetkel on igapäevaselt füsioterapeudi poolt meestele saadetud treeningkavad ja videod, mida nad metsas või pargis teha saavad. Need on siis erinevad jooksud ja kummilintidega harjutused. Lisaks sellele ka kodused kereharjutused,” selgitas Kask, et eneseisolatsioonis piirduvad treeningvõimalused sellega, mida saab teha kodus või üksinda vabas õhus.

“Meil on olemas Terviseameti poolt saadetud käitumisjuhised, kuidas Covid-19 haige lähikontaktsed liikuda võivad ning seda meie mehed ka hetkel täidavad. Teiste inimestega kontakti vältides tehakse ära ka õuetreeningud,” kinnitas Kask.

Kui kohalikel mängijatel on kindlasti oma abivõrgustik olemas, siis kuidas klubi hoolitseb selle eest, et välismängijad näiteks nälga ei jääks? “Mängijatele on tutvustatud erinevaid toidu tellimise rakendusi ning samuti on neil võimalik ka mask ees ja kontakte vältides erinevatest kohtadest toit ette tellides kaasa haarata,” vastas klubi mänedžer.

Kask kinnitas, et Kalev/Cramo mängijad on ühed testitumad inimesed Eestis ning sellega pole kerge toime tulla. “Mehi testitakse kogu aeg ning see tegelikult pole üldse meeldiv tunne. Kui keegi on ise saanud proovida, siis ta teab, millest ma räägin. Kui nüüd välja jätta välismaalaste Eestisse saabumise testid, mis jäid veel ajajärku, kui meil polnud kolmandatest riikidest tulijatele erandit ja välismängijad pidid tegema kaks testi enne, kui meeskonnaga liituda said, siis täna tuleb kuues test alates 25. septembrist.”

Kui nüüd teisipäevaste testidega ühtegi viirusekandjat ei tuvastata ja teisi tagasilööke ei tule, siis võib Kase sõnul reaalseks pidada väljakule naasmist 21. oktoobri kodumängus Tallinna Kalev/TLÜ vastu. Sama päeva hommikul saaks tiim siis esmakordselt pärast pikka pausi meeskonnana kokku ja teeks vajadusel ühise trenni. Varasem kogunemine pole eneseisolatsiooni tõttu võimalik.

“Kuna teadmatust on palju, siis see tekitab mängijates veidi segadust,” vastas Kask küsimusele meeste hakkamasaamise kohta. “Mängijad sooviksid jätkata treeningutega ning mänge pidada. Samas ei taha keegi uuesti kogeda seda perioodi, mis meil oli märtsis ja aprillis. Kuna mängupaus oli pikk, siis uuesti samale tasemele jõudmine võtab aega ning hetkel see isolatsiooniperiood sellele loomulikult kaasa ei aita.”

Kalev/Cramo värskeim täiendus Chavaughn Lewis on juba rohkem kui nädalapäevad Eestis olnud, kuid ühtegi mängu tiimi eest pidada saanud pole. “Esimesed trennid on ta koos meeskonnaga teinud – eelmise nädala kolmapäeval, neljapäeval ja reedel. Kuna ta puutus samuti positiivse testi vastuse andnud mängijaga kolmapäeval kokku, siis viibib ka tema isolatsioonis,” selgitas Kask. Mänedžer kinnitas ühtlasi, et endiselt käivad veel ühe korvialuse mängumehe otsingud.

scroll to top