fbpx
Close

Mullu Moskva CSKA vastu häid esitusi teinud Rauno Nurger jätkab BC Kalev/Cramos

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond on jätkamas uue hooaja meeskonna tutvustamist mullusest aastast tuttavate meestega, kui ka algaval hooajal võtab tsentripositsioonil koha sisse Eesti koondise keskmängija Rauno Nurger.

27-aastane ja 208 cm pikkune Nurger sai oma debüüthooajal VTB Ühisliigas 22 kohtumisega kirja keskmiselt 18,1 minutit, 7,2 punkti ja 3,7 lauapalli, tabades väljakult kahepunktiviskeid 67,4-protsendiliselt. Nurgeri parimaks punktisummaks Ühisliigas jäi 14 silma hooaja viimases matšis Krasnojarski Jenissei vastu ning jaanuari lõpus poolakate Zielona Gora vastu tegi ta 10 lauapalliga parima esituse lauavõitluses.

Eriti tasub Nurgeri puhul märkimist, et keskmisest paremad esitused tegi ta Vana Maailma ühe parema klubi Moskva CSKA vastu. Ajalukku minevas 107:102 võidumängus veebruari alguses viskas ta 9 punkti, kuid sooritas just otsustavatel momentidel olulise pealtpaneku ja tabas väga tähtsaid vabaviskeid. Märtsi teisel poolel peetud kordusmängus veetis Nurger platsil oma hooaja kõrgeimad 29,1 minutit ning tõi 8 punkti ja 8 lauapalli.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas kogus Nurger võidukal hooajal 24 mänguga keskmiselt 18,6 minutit, 9,3 punkti ja 5,8 lauapalli. Hooaja kulminatsiooniks olnud eestikatel eestlasest tsentri roll tõusis veelgi, kui 7 kohtumisega jäi talle kirja keskmiselt 23 minutit, 12,4 punkti ja 5 lauapalli.

Keilast pärit Nurgeri jaoks oli eelmine hooaega Eestis mängida üle pikkade aastate, kui viimati kuulus ta mõne kodumaise klubi hingekirja 2012/13 hooajal, esindades Rapla meeskonda. Seejärel siirdus mees keskkoolikorvpalli mängima ookeani taha Sunrise Christian Academy ridadesse. Sealt edasi ootas noormeest ees neli aastat USA ülikooliliigat NCAA, kus ta õppis ja mängis Wichita State’is.

Tugevas ülikoolis mitme hilisema NBA mängija meeskonnakaaslaseks olnud Nurger alustas profikarjääri Hispaania esiliigas, kus pallis esmalt ühe aasta Huesca meeskonnas ja seejärel esindas Breogani tiimi. Koroonaviiruse poolt katkestatud hooajal jäi LEB Goldis Nurgeri nime taha 24 kohtumist ja keskmiselt 19 minutit, 7,2 punkti ja 4 lauapalli. Pärast seda tuli eestlane tagasi kodumaale ning jätkab Kalev/Cramos nüüd ka teist hooaega.

scroll to top