fbpx
Close

Oma kasvandik Ken-Martti Reinart TalTechiga liitumisest: natuke oskan aimata, mis tulemas on

Avatar
-Ken-Martti Reinart | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas kolmapäeval, et uueks hooajaks liitub esindusmeeskonnaga korvpallikooli oma kasvandik Ken-Martti Reinart. 17-aastane ja 195 cm pikkune ääremängija on läbi noortekarjääri olnud oma vanuseklasside üks silmapaistvamaid pallureid ning uuel hooajal teeb ta eeldatavalt oma debüüdi lõpuks ka meistriliigas.

“Minu arvates on selleks õige aeg, sest olen nüüdseks saanud kaks aastat esiliigas mängida ja tunnen, et on sobiv moment teha samm edasi,” kommenteeris Reinart Korvpall24.ee portaalile.

Viimased kaks aastat esindas Reinart Audentese Spordigümnaasiumi õpilaste põhjal koostatud G4S Noorteliiga tiimi ning lõppenud hooajal kogus Saku I liigas 18 mänguga keskmiselt 25,4 minutit, 9,4 punkti, 6,9 lauapalli ja 3,2 resultatiivset söötu. “Eks see tasemevahe (esiliiga ja meistriliiga vahel) on kindlasti tuntav. Natukene oskan aimata, mis tulemas on. Arvan, et olen selleks sammuks valmis,” sõnas noormees enesekindlalt.

Noormeeste U18 vanuseklaasi Eesti meistrivõistlustel näitas Reinart selliseid hullumeelseid numbreid kui keskmiselt 25,5 punkti, 12,4 lauapalli, 4,3 söötu, 2,3 vaheltlõiget ja 1,3 blokki. Jaanuaris peetud Läänemere karikaturniiril (BSBC) aasta nooremana Eesti U18 koondist esindades tõi ta kahe kohtumise ja keskmiselt 13,2 minutiga 5,5 punkti, 2 lauapalli ja 3 vaheltlõiget.

Seni omavanuste hulgas mänginud noormees saab nüüd TalTechi esindusmeeskonnas endale kaaslasteks näiteks nii kogenud mehed nagu Tanel Soku ja Indrek Kajupanga. Kogenud meestelt tahab Reinart võimalikult palju õpetust saada ning vajadusel kuulab ära ka karmimad sõnavõtud: “Riidlemist ma ei pelga. Eks seda võib ikka ette tulla, aga katsun kõike võtta kui võimalust õppida vanematelt ja kogenumatelt mängijatelt. Tean, et see tuleb mulle edasises karjääris kõvasti kasuks.”

Konkreetset eesmärki algavaks kõrgliigahooajaks Reinart endale seadnud veel pole. Põhiline on tema sõnul võtta trennidest maksimum enda arendamise poole pealt ja saada treeneritelt ja kaasmängijatelt vajalikke näpunäiteid. Kui sellega hakkama saada, siis saab näha, mis hooaeg toob.

Kes on Reinarti jaoks Paf Eesti-Läti meistriliigas need mängijad, kelle vastu soovib ta ennast kõige rohkem proovile panna? “Vanemaid pallureid, keda olen pikka aega väljakul jälginud, on selliseid kindlasti mitmeid ja kõigi vastu oleks omamoodi huvitav mängida. Nooremate meeste poolelt tahaks väljakul kohtuda nüüdse Pärnu poisi Hugo Toomiga, kellega on alati palliplatsil olnud huvitav,” vastas Reinart lõpetuseks.

scroll to top
Inline
Inline