fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga veebruari MVP Martin Nurja on mees, kelle mängust leiab Dennis Rodmani mõjutusi

-Martin Nurja (paremal) veebruari MVP auhinda kätte saamas | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regioonis valiti veebruaris esmakordselt korraga kaks kuu parimat mängijat, kui auhinna said Genius Sportsi esindav Martin Nurja ning EBS-i skoorimasin Rogem Ollino. Siinkohal avaldame intervjuu igapäevaselt ettevõttes Genius Sports digitaalturunduse valdkonnas tegutseva Martin Nurjaga, kes räägib muuhulgas, kus ja millal ta korvpalliga alustas ning millise tippmängijaga tema stiil kõige enam sarnaneb.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Korvpalli hakkasin mängima 9-aastaselt Tiit Soku Korvpallikoolis, kus veetsin kogu noorteklasside perioodi. Kuna mu onu mängis omal ajal Meistriliigas, siis lapsena mänge vaatamas käies tekkis sealt ka huvi korvpalli vastu. Noorteklassides olin pigem rollimängija ja jäi julgest pealehakkamisest veidi vajaka. Mõningad hooajad olen ka mänginud erinevates meeskondades täiskasvanuna, kuid peamiselt oli korvpall lihtsalt trenn ja lõbu ühes. Viimased kolm hooaega olen leidnud omale meeskonna kuhu püsima jääda ja kellega proovime medalite poole püüelda Rahvaliigas.

Kuidas sattusid Genius Sports meeskonda?

Töö kaudu kutsuti trenni ja trennid osutusid piisavalt edukaks, et anti vorm kätte ja öeldi oled nimekirjas.

Iseloomusta palun enda poolt Genius Sports meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Täies rivistuses on meil üpris hästi komplekteeritud sats, kus sõltuvalt vastastest suudame kaare tagant hästi tabada või mängida rohkem korvi alla. Kuid peamiseks probleemiks läbi hooaja on olnud pigem kõik mehed mängudele kohale saada. Meeskonnas on põhirõhk läinud alati kaitsemängule ja palli saamise korral üritada mängu kiiremaks ajada. Küll selle rünnaku jooksma saab, aga kaitses tuleb oma ära teha.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eesti korvpalli osas on hea meel näha uue generatsiooni peale tulekut ja tulevik on paljutõotav. Lemmikmängijaid on mul kolm. Esmalt LeBron James kelle võtaks lühidalt kokku kui täiuslik korvpallur. Teiseks Rudy Fernandez, kes nüüd küll enam nii terava jalaga ei ole, aga omal ajal suutis vajalikel hetkedel meeskonnakaaslased käima tõmmata mõne alley-oop’i või hullu kolmesega. Kolmandaks on ilmselt enamuse Euroopaga sarnaselt Luka Doncic. Lust on vaadata kuidas NBA-s mitte just kõige atleetlikum mängija suudab mõistusega teha ära väga palju.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb?

Kui mingeid sarnasusi otsida, siis ütleks, et Draymond Green. Kuigi varasemalt on mulle öeldud ka Dennis Rodman. Peamiselt tuleneb see sellest, et mulle meeldib ründelauda võtta ja kaitses tööd teha.

Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Olen võitlejahingega ja seetõttu lahtised pallid on minu silmis minu pallid. Pigem pean end musta töö tegijaks väljakul ja ründes olulise rolli mängimine on esile tulnud alles sel hooajal. Paraku viskamine pole mu tugevaim külg, kuigi töötan selle kallal, siis kiirrünnakud ja teravuse loomine on koht, kus suudan meeskonnale rünnakul kõige enam kasu tuua.

scroll to top