Oral Roberts pääses NCAA finaalturniirile, Jürgens uuendas lauapallide rekordit

-Carlos Jürgens | Foto: Oral Roberts University

Carlos Jürgensi kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles jõudis USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeima divisjoni finaalturniirile, kui oma konverentsi finaalmängus alistati 75:72 North Dakota State Bison.

Avapoolaja võitis Oral Roberts koguni 45:20, kuid ometi jõudis North Dakota State 36 sekundit enne lõppu viigini 72:72. Otsustavatel hetkedel tegutses kindlamalt siiski Oral Roberts, kes vormistas võidu vabavisetest.

Algviisikus alustanud Jürgens sai mänguaega 36 minutit, mille jooksul viskas ta kaheksa punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/3, vabavisked 1/1), võttis maha enda NCAA-karjääri tippmarki märkivat üheksa lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu ning blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läksid kirja üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Oral Roberts on seni NCAA finaalturniiril mänginud viiel korral, viimati hooajal 2007/2008. Samasse hooaega jäi ka viimane konverentsi meistritiitel.

NCAA finaalturniir ehk märtsihullus (March Madness) saab alguse järgmisel nädalal. Oral Roberts saab oma avaringi vastase teada Eesti aja järgi pühapäeva öösel vastu esmaspäeva. Koha finaalturniiril on juba kindlustanud ka Marten Maide meeskond Liberty.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles pidi oma konverentsi turniiri avaringis tunnistama Rice Owlsi 61:52 paremust. Kuus minutit ja 24 sekundit enne lõppu juhtis Southern Miss veel 49:43, kuid Rice lõpetas mängu 18:3 spurdiga.

Mõlemad Eesti pallurid sekkusid mängu vahetusest. Konontšuk seitsme minutiga kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1). Tema arvele jäi üks lauapall, negatiivse poole pealt ka üks pallikaotus. Jaakson viibis väljakul üheksa minutit, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Eestlase arvele kogunes üks lauapall ja kolm isiklikku viga.

Southern Missi jaoks on tänavune hooaeg sellega lõppenud. Kogu hooaja saldoks jäi Southern Missil kaheksa võitu ja 17 kaotust.