Põhimeheta Rakvere oli võõrsil sealse liidrita tegutsenud Valmierast kindlalt parem

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases viimases mängus teenis Rakvere Tarvas võõral väljakul 13-punktilise võidu Valmiera Glass VIA üle.

Valmiera Glass VIA – Rakvere Tarvas 74:87 (11:20, 17:24, 15:23, 31:20)

Esimese nelja minuti möödudes oli seis 8:8, misjärel tegi Rakvere 12:3 spurdi ja võitis veerandaja 20:11. Teisel veerandajal hea hoog jätkus ning Kristo Saage kaugviskest mindi 4.38 enne poolaja lõppu 37:18 ette. Devin Lee Harris suurendas edumaa peagi 22-punktiliseks, aga Valmiera suutis 8:2 spurdiga vastata ja puhkepausile minnes oli nende jaoks kaotusseis 16 punkti suurune.

Valmiera tegutses põhimehe Edmunds Elksniseta, kuid ka Rakverel oli puudu korvialune jõud Thomas Theddus Hamilton IV. Kodumeeskond jõudis kolmanda veerandaja alguses 33:44 peale, ent kaugviskeid tabanud Egert Haller viis Rakvere veerandaja keskpaigas 20 punktiga ette ja otsustav neljandik algas seisult 67:43. Võõrustajad polnud siiski veel alla andnud ning kahe minutiga tehti 10:0 spurt. Valters Janis Liepinsi vabaviskest õnnestus vahe vähendada 3.15 enne lõppu kaheksale punktile, kuid Mihkel Kurg ja Haller olid kaugelt täpsed ja Valmiera kümnest punktist enam lähemale ei pääsenud.

Visketabavuses jäi Rakvere 44%-42% peale. Lauavõitlus oli 40:40 (ründelaud 9:7 Rakverele) ning korvisööte andis Valmiera rohkem 21:19. Pallikaotuseid kogunes rohkem Valmieral 15:8.

Kristo Saage viskas Rakvere eest 18 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Egert Haller tõi samuti 18 punkti ning Devin Lee Harris järgnes 17 punkti, 7 lauapalli ja 7 korvisööduga. Renato Lindmets lisas 12 silma, 8 lauapalli ja 4 korvisöötu ning 11 punkti sai kirja Mihkel Kurg.

Roberts Blumbergs oli Valmiera parim 20 punkti ja 8 lauapalliga. Roberts Krastinš kogus 17 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Valters Veveris lisas 15 punkti, 5 lauapalli ja 6 korvisöötu. Klavs Dubults tegi kaksikduubli 11 punkti ja 12 lauapalliga ning andis veel 5 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng teisipäeval, 14. jaanuaril, kui BC Kalev/Cramo võõrustab BK Ventspilsi.