EELVAADE | TalTech ja Pärnu alustavad heitlust väärtusliku pronksmedali nimel

-TalTech - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-TalTech – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas tehakse pühapäeval, 5. mail algust 3.-4. koha mängudega, milles lähevad vastamisi TalTech ja Pärnu Sadam. Seeria kestab kolme võiduni ning Pärnu jaoks oleks tegemist klubi ajaloo esimese Eesti meistriliiga medaliga ning TTÜ teenis viimati pronksid aastal 2011, kui kolmas koht saadi TTÜ/Kalev ühendklubina.

TalTech – Pärnu Sadam
05.05.2019, kell 17:00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

TalTech näitas Eesti-Läti ühisliigas väga head minekut, kui koguti 16 võitu ja 12 kaotust. Final Four turniirile siiski ei pääsetud, sest kahe mängu kokkuvõttes tuli tunnistada BK Ogre paremust. Pärnu Sadam lõpetas viimase meeskonnana esikaheksas ning nemad jäid ühisliiga veerandfinaalis alla BK Ventspilsile. TalTech ja Pärnu pidasid põhihooajal omavahel kaks mängu ning mõlemal korral oli Tallinna klubi parem, vastavalt 70:48 ja 91:84.

Eesti klubide arvestuses teiseks jäänud ja nii play-offiks veerandfinaalmängudest pääsenud TalTech kohtus poolfinaalis Tallinna Kalev/TLÜ-ga, ent eeldatava favoriidina kaotati seeria kindlalt 0-3. Igas mängus olid TalTechil küll omad võimalused, millest viimases juhiti neljanda veerandaja eel isegi 12 punktiga, aga suuresti määravaks sai Kalev/TLÜ ülekaal lauavõitluses.

TalTechi poolelt kerkis kolme poolfinaalkohtumisega tiimi parimaks Oliver Metsalu keskmiselt 16,3 punkti ja 4,3 lauapalliga. Jaan Puideti nimele jäi 15,0 punkti, 6,7 lauapalli ja 4,7 korvisöötu. Gregor Arbet tõi 14,7 ja Toomas Raadik 11,0 silma.

Pärnakate jaoks oli poolfinaal raskem, sest vastamisi tuli minna valitseva meistri ja ka tänavuse tiitlinõudleja BC Kalev/Cramoga. Kui seeria kaks viimast mängu olid selgelt kalevlaste poole kaldu, siis avakohtumises avanes Pärnul suurepärane võimalus üllatusvõit kätte saada. Viimase neljandiku eel oldi 16-punktilises kaotusseisus, aga 3.32 enne lõpuvilet vähenes vahe 83:85 peale. Kalev/Cramo otsustavatel minutitel enam ei libastunud ja südilt võidelnud Pärnu pidi kokkuvõttes 85:91 kaotusega leppima.

Seitsme play-off mänguga (sh. Rapla Avis Utilitase vastu 3-1 seeriavõit) on Pärnu parimana toonud Mihkel Kirves keskmiselt 16,1 punkti ja 6,6 lauapalli. Järgnevad kolm ameeriklast: Demetre Rivers (14,7 punkti ja 3,1 lauapalli), Henri Wade-Chatman (12,9 punkti, 3,0 lauapalli ja 3,7 korvisöötu) ning Justin Alexander Alston (10,9 punkti, 7,0 lauapalli).