fbpx
Close

Priit Vene: saame hoopis teise pildi kujundada, kui kaks meest tagasi tuleksid

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga finaalseeria jätkus BC Kalev/Cramo 103:85 võiduga Tartu Ülikooli meeskonna vastu. Kuigi kalevlased olid alguses hädas ja lasid endale avaveerandil 30 punkti visata, siis poolajaks juba juhiti, ning kokkuvõttes teeniti üpris kindel võit.

Cramo ääremängija Kristjan Kangur märkis, et võrreldes avakohtumisega oldi täna kannatlikumad Tartu maa-ala suhtes, kuid kaitsetöö jätab soovida. “Eks meil mingisugused perioodid olid täiesti identsed esimeses mänguga, kui tegime ise rumala otsuse rünnakul ja nad karistasid meid kiiresti ära. Aga ütleme, et mängutempo suhtes nende maa-ala vastu mängides olime täna kannatlikumad ja otsisime õigeid viskeid ning kohti,” rääkis Kangur ERR-ile antud intervjuus.

“Kaitse on meie valukoht juba pikemat aega. Üritame tihtipeale agressiivselt kaitses mängida ja võib-olla isegi krutime selle üle. Meie tahtmine läheb tihti liiga suureks ja siis kipume kaitses eksima, aga kui ise viskad ikka rohkem kui vastased, siis ei saa nuriseda.”

Tartu meeskonna peatreener Priit Vene oleks soovinud agressiivsemat kaitset näidata, kuid õhuke koosseis, kust puudu eelkõige Carl Engström, seda ei võimaldanud. “Nad karistasid meid nendes kohtadest ära, kus me natuke provotseerisime, ja olid enesekindlamad. Meil mingil hetkel sai materjal otsa. Ei saanud nii agressiivset kaitset mängida ja nii ta läks,” sõnas Vene.

Mida veel Tartul juurde oleks panna? “Eelkõige isikkoosseisu. Kaks meest on praegu kodus. Vaatame, kas nad saavad esmaspäevaks tagasi või ei. Kui me nad tagasi saame, siis võimaldab see hoopis teise pildi kujundada.”

scroll to top