fbpx
Close

Rapla Avis Utilitase võõrleegionär Paulius Žalys: eesmärk on võita mõlemas liigas medal

-Paulius Zalys | Foto: Siim Semiskar

-Paulius Zalys | Foto: Siim Semiskar

Tähelepanelikum korvpallisõber on kindlasti märganud, et Rapla Avis Utilitase ridadesse on juba kaks kuud kuulunud leedulane Paulius Žalys. Detsembri keskel oma esimese mängu Rapla punases särgis pidanud Žalys on nüüdseks jõudnud pidada 9 kohtumist. Keskmiselt on 24-aastane Kaunasest pärit mees väljakul viibinud ligemale 17 minutit, mille jooksul visanud 7,4 punkti ja võtnud 2,2 lauapalli. Korvpall24.ee otsustas mehega juttu puhuda vahetult pärast Rapla Avis Utilitase ja Riia VEF-i vahelist kohtumist.

2015. aastast alates omandas kooli- ja mängutarkust ka Leedu U16 koondisesse kuulunud Žalys Lafayette kolledžis, mis mängib NCAA kõrgeimas divisjonis. Tugevas konkurentsis sai mees alla hea põhja, et tulla tagasi Euroopasse ja alustada profikarjääriga. ”Lõpetasin kooli 2019. aasta maikuus. Suve veetsin Leedus perekonna ja sõprade keskel oodates mõnelt klubilt lepingut.”

Esimeseks koduklubiks profikorvpallurina sai Harkivi Sokoly Ukraina Superliigast. Harkivi mänguvormi kandis Žalys vaid kaheksas kohtumises. ”Sellest ei tulnud kahjuks midagi välja. Meeskond ja mina ei mänginud hästi ja kaotasime. See polnud hea situatsioon, kus olla ja otsustasin lahkuda,” selgitas Žalys lühikese perioodi tagamaid ja lisas kohe juurde, ”mul oli õnne, et siinsed treenerid märkasid mu lahkumist Ukrainast. Pärast mõningast taustakontrolli Rapla meeskonna kohta oli otsust väga lihtne teha. Hea võitja-mentaliteediga klubi.”

”Mulle meeldib Rapla meeskond. Kõik on väga sõbralikud, toetavad ja töökad,” jätkus 201- sentimeetrisel ääremängijal klubi suunas vaid kiidusõnu. Ülistavate sõnadega said üle kallatud ka koduklubi poolehoidjad: ”Fännid on võrratud, sa tajud nende armastust ja tunned end päris kehvasti pärast kaotatud mängu, sest nad toetavad meeskonda meeletult  ja ootavad võitu. Mulle meeldivad kohalikud  ja linn. Rapla on hea koht korvpalli mängimiseks.”

Tre Raadio saates ,,Lisaaeg” rääkis Rapla Avis Utilitase mänedžer Jaak Karp, et Paulius on sarnane mängija hetkel vigastuspausil viibiva Erik Keedusega, sest suudab samamoodi mängida põhimõtteliselt igal positsioonil. ” Minu jaoks on kõige mugavamateks positsioonideks väljakul 3 ja 4. Sõltub. Mõnikord jään ma kaitses võib-olla veidi aeglaseks number 3 positsioonil, siis kasutatakse mind 4 peal. Lõpuks jääb see siiski treeneri otsustada, kus mind kõige parem kasutada on ja mina lähen väljakule tegema oma tööd.”

Kolledži- ja profikorvpalli vahel leiab mees mitu suurt erinevust . ”Suurim vahe on loomulikult füüsiline, kuna enam ei mängi sa üliõpilaste vastu vaid rinda tuleb pista meestega. Korvpalli põhialused on meestel paremini selged ja vastaste eksimusi osatakse profisarjades edukamalt ära kasutada.” Individuaalses plaanis Žalys pikalt ette ei mõtle: ”Ma võtan päev korraga ja proovin olla parim korvpallur, kes ma olla suudan.” Meeskondlikud eesmärgid on selleks kevadeks palluril aga väga konkreetsed: ”Loomulikult võita medal nii Eesti-Läti korvpalliliigas kui ka Eesti ligas.”

Rapla Avis Utilitas sõidab täna (15.veebruaril – toim.) külla Pärnu Sadamale. Kui Rapla kaotas VEF-le koduväljakul numbritega 66:73, siis mäletatavasti suutis Pärnu mõni päev varem Riia VEF-il kodus selja prügiseks teha tulemusega 79:76.

scroll to top