Rapla tuli 20-punktilisest kaotusseisust välja ja võttis lisaajal võidu, Kalev/TLÜ võimsa teise poolaja toel samuti edukas

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kolm mängu. Tallinna Kalev/TLÜ teenis TalTechi üle suure võidu ja Rapla Avis Utilitas pööras võõrsil BK Liepaja vastu kaotusseisu võiduks. Pärnu Sadam pidi võõrsil tunnistama BK Ogre paremust.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ 97:116 (19:22, 33:28, 20:34, 25:32)

Kalev/TLÜ jäi küll 11:10 kaotusseisu, aga tegi 12:4 spurdi ja avaveerand ka kolme punktiga võideti. Ligi kolm minutit hiljem viis Joonas Järveläinen TalTechi 29:27 ette, aga tasavägine mäng jätkus. 32 sekundit enne poolajale minekut oli seis 50:50 viigis, misjärel tabas Sander Viilup TalTechi eest kaks vabaviset ja aitas omad taas juhtima.

Kolmanda veerandaja keskpaigas oli kodumeeskond veel 69:66 peal, millele Kalev/TLÜ vastas 18:3 spurdiga ja haaras viimaseks veerandajaks 12-punktilise eduseisu. Külalised liikusid peatamatult edasi ja 6.48 enne lõppu viis Kaido Saks omad 21 punktiga juhtima. 17 punktist lähemale TalTech enam ei pääsenud ja lõpuvile kõlades 116 punkti visanud Kalev/TLÜ teenis kindla võidu.

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 57%-45% peale. Lauavõitluse võitis samuti Kalev/TLÜ 43:33 (ründelaud 17:13) ja korvisööte anti rohkem 24:19. Pallikaotuseid tegi TalTech 15, Kalev/TLÜ 18.

Mareks Jurevicus viskas Kalev/TLÜ parimana 21 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Meeskonna uus täiendus ja ka eelmisel hooajal Kalev/TLÜ-s pallinud Ronald McGhee lisas 20 punkti ning jagas 5 korvisöötu ja Karl-Johan Lips järgnes 18 punkti, 8 lauapalli ning 4 korvisööduga. Kaido Saks ja Michael Kyre Buchanan said kirja võrdselt 15 silma, kellest viimane võttis ka 13 lauapalli, ning Martynas Mažeika nimele jäi 10 punkti.

Oliver Metsalu oli TalTechi resultatiivseim 20 punktiga. Joonas Järveläinen lisas 19 silma ja võttis 5 korvisöötu ning Sander Viilup tõi 16 punkti. Leemet Böckler sai kirja 13 punkti ja 5 lauapalli.

“Tegime esimesel poolajal väga rumalaid pallikaotuseid. Andsime neile 21 punkti vabavisetest: need polnud vajalikud vead, tegime neid keskväljal ja vead olid ka juba täis. Peame oskama mängu paremini lugeda ja vältima pallikaotuseid esimesel poolajal. Tahaks näha rohkem kvaliteeti. Taltech oli tubli. Nad panid surve peale ja meil oli tegemist. Õnneks lõpus Kaido Saksal ja Mareks Jurevicusel püss paukus ning tabasime kolmeseid. Me pole veel meeskond, kes paneks mängu lõpuni välja. Võib tulla languseid, kus vastased tulevad ridamisi läbi. Eks arenemisruumi on kõvasti. Ei saa öelda, et kaitse pealt võitsime, sest 97 silma pandi meile. Tabasime õigel hetkel ja tegime vähem pallikaotuseid ning see aitas. Turniiritabeli lõpp on väga tihe ja iga kaotus võib visata sind sinna lõppu ja võit võib play-off joone alla aidata. Siin polnud viimasel veerandajal midagi kindlat,” rääkis Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Delfile antud intervjuus.

BK Ogre – Pärnu Sadam 77:71 (23:19, 23:14, 10:20, 21:18)

Kohtumine algas tasavägiselt, kuid Kaspars Berzinši ja James Batemoni kaugvisete abil pääses avaveerandi lõpuks Ogre 24:19 juhtima. Pärnu oli teisel veerandajal hädas ning kodumeeskond hoidis enamik ajast kümnepunktilist edumaad. Lauris Blausi korvide toel püsisid külalised siiski mängus ja poolajale mindi Ogre 46:33 eduseisust.

Rinalds Sirsninši kaugviskest juhtis Ogre kolmanda veerandaja alguses juba 20 punktiga, aga seejärel vastas Pärnu 10:2 spurdiga. Märt Rosenthali ja Marko Stojadinovici lähivisetest vähendati viimase neljandiku alguseks kaotusseis kõigest kolmele punktile. Võrdne vastasseis jätkus ning viie ja poole minuti möödudes pärast Siim-Markus posti lähiviset oli Ogre 64:60 juhtimas. Ivars Rihards Žvigursi korvidest jõudsid pärnakad kahel korral veel kolme punkti kaugusele, kuid Ogrel oli alati vastus olemas ning võõrustajad said kuuepunktilise võidu kirja.

Visketabavuses jäi Pärnu 42%-40% peale. Lauavõitlus kuulus Ogrele 39:37 (ründelaud 11:6) ja korvisööte anti rohkem 23:17. Pallikaotuseid kogunes rohkem Pärnul 18:12.

Rinalds Sirsninš viskas Ogre parimana 15 punkti, võttis 6 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. James Batemon lisas 14 silma ja võttis 7 lauapalli, Kaspars Berzinš kogus 12 punkti ja 7 lauapalli ning Rihards Zebergs tõi samuti 12 punkti. Kristaps Dargais järgnes 11 punkti, 7 lauapalli ja 7 korvisööduga.

Lauris Blaus tõi Pärnu poolelt 24 punkti ja võttis 10 lauapalli. Märt Rosenthal lisas 18 silma ja 5 lauapalli, Siim-Markus Post 12 punkti, 7 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Ivars Rihards Žvigurs 11 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu.

BK Liepaja – Rapla Avis Utilitas 87:92 (22:20, 17:15, 31:17, 10:28, 7:12)

Rapla haaras avaveerandi keskpaigaks 13:8 eduseisu, aga Liepaja vastas 11:3 spurdiga ja Arnis Ate kaugviskest juhtisid võõrustajad 22:20. Kodumeeskond hoidis järgmise kuue minuti jooksul initsiatiivi, misjärel viigistas Gregor Ilves seisu 33:33 peale. Täpsete lähivisete toel sai Liepaja siiski poolajaks 39:35 eduseisu kätte.

Kolmandat veerandaega alustas Liepaja 8:0 spurdiga ja 2.28 enne neljanda veerandaja algust oli Rapla jaoks kaotusseis 20-punktiline. Külalised polnud siiski veel lõppsõna öelnud ning Montae Glenni ja Devaugntah Williamsi eestvedamisel vähendati vahe viie minutiga 67:77 peale. Indrek Kajupank viskas seejärel veel seitse punkti ja nii oli Rapla jaoks seis 2.21 enne kohtumise lõppu 74:77. Guntis Sipolinši ja Eduards Haznersi vabavisetest läks Liepaja kuue punktiga ette, aga Williams realiseeris 2+1 rünnaku ning Rait-Riivo Laane vaheltlõike järgselt tõi ameeriklane veelgi kaks punkti lisaks, millega oli Liepaja eduseis vaid 80:79. Sven Kaldre viigistas vabaviskest seisu ja Williamsil oli võimalus ka mäng ära otsustada, kuid korvialune vise ei tabanud ning lisaaeg oli tõsiasi.

Sipolinš ja Ate ning Kaldre ja Ilvese korvidest oli seis kolme minuti möödudes 87:85. Kaldre viigistas vabavisetest peagi seisu ja saatis ka tabava kolmepunktiviske läbi korvirõnga. Liepajal oli kasutada viimased 18 sekundit rünnakust, kuid pall kaotati, Kaldre lisas vabavisetest veel kaks punkti ning Rapla teenis magusa võidu.

Visketabavuses jäi Liepaja 48%-42% peale. Lauavõitluse võitis Rapla 43:41 (ründelaud 17:13) ja korvisööte anti rohkem 24:14. Pallikaotuseid tegi rohkem Liepaja 20:13.

Indrek Kajupank viskas Rapla parimana 22 punkti ja võttis 4 lauapalli. Sven Kaldre lisas 20 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Devaugntah Williams 18 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Gregor Ilves järgnes 12 punkti ja Montae Glenn 10 punkti ning 12 lauapalliga.

Arnis Ate tõi Liepaja eest 18 punkti. Eduards Hazners kogus 16 punkti ja 6 lauapalli ning Radoslav Pekovic, Guntis Sipolinš ja Rodrick Korale Sikes võrdselt 13 punkti, kellest viimane andis 5 korvisöötu ja esimesed kaks võtsid vastavalt 6 ja 7 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 10. jaanuaril, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustab BK Ventspilsi.