Rapla võttis Tartult revanši, kaheksameheline Kalev/TLÜ andis liiga liidrile vägeva lahingu

-Montae Glenn | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti laupäeval ära neli mängu. Rapla Avis Utilitas teenis tasavägises mängus võidu Tartu Ülikooli üle, Tallinna Kalev/TLÜ pidi valusa kaotuse vastu võtma BK Ogrelt, BK Ventspils alistas 97:76 Latvijas Universitate’i ja VEF Riga oli 72:62 parem Jurmalast.

Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool 90:76 (24:19, 20:19, 22:16, 24:22)

Rapla läks kohtumist 5:0 juhtima ning vaatamata sellele, et tartlased viigistasid seisu 10:10 peale, tehti edasi 8:0 spurt. Robert Valge ja Tanel Soku punktide toel vähendas Tartu avaveerandi lõppedes kaotusseisu 19:24 peale. Viis ja pool minutit suutis kodumeeskond veel eduseisus püsida, misjärel viis Kregor Hermet külalised 29:28 ette. 10:2 spurdi toel võttis Rapla uuesti initsiatiivi ning Gregor Ilvese kaugviske järgselt siirduti poolajale seisult 44:38.

Tartu tuli kolmanda veerandaja alguses 46:49 peale, aga järjepanu teravust loonud Rapla suutis vahe taas kümnele punktile suurendada. Montae Glenni ja Devaugntah Williamsi vabavisetest haarati ka 13-punktiline eduseis ning pärast Jonnas Šeini lähiviset algas viimane neljandik seisult 66:54. Sokk tõi Tartu peagi üheksa punkti kaugusele, aga initsiatiivi hoidis endiselt Rapla ning Indrek Kajupank viis omad 4.22 enne lõppu 81:67 juhtima. 11 punktist vastased enam lähemale ei pääsenud ja Rapla võttis võidu.

Visketabavuses jäi Rapla 50%-43% peale. Lauavõitlus kuulus Tartule 36:34 (ründelaud 12:9). Korvisööte andis rohkem Rapla 24:19 ning pallikaotuseid kogunes rohkem Tartul 13:9.

Montae Glenn tõi Rapla parimana 17 punkti ja võttis 6 lauapalli. Gregor Ilves kogus 16 silma ja andis 5 korvisöötu ning Devaugntah Williams sai kirja 12 punkti, 6 lauapalli ja 7 korvisöötu. Rait-Riivo Laane järgnes 11 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Indrek Kajupank sai enda nimele samuti 11 punkti.

Tartu eest viskas Robert Valge 28 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Kregor Hermet lisas 13 silma ning Adomas Drungilas järgnes 12 punkti ja 9 lauapalliga. Tanel Sokk tõi 11 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu.

“Kindlasti võistkondlik võit. Mingitel hetkedel erinevad mehed tõusid esile ja seda meil ongi vaja. Kindlasti proovisime Tartu neljast põhitegijast kaks ära elimineerida ja arvan, et see toimis. Meil on rotatsiooni natuke rohkem ja sellele ka rõhusime. Päris pikalt pingil istuvad mehed said samuti mängu ning kõik sobis. Mängime hästi praegu, meil on päris hea mängudekava ka olnud. Nüüd hakkavad pähklid ka tulema. Ogre ja VEF-iga kodus on meil šanssi ning kui me kolmest ühe kätte saaksime, siis on päris hea,” rääkis Rapla Avis Utilitase mängija Sven Kaldre Inspira vahendusel antud intervjuus.

BK Ogre – Tallinna Kalev/TLÜ 86:84 (22:22, 25:23, 14:22, 25:17)

Kalev/TLÜ oli mängule saabunud vaid kaheksa mehega, kellest Beejay Anya ja Risto Valge teenisid lõpuks kahe peale vaid kuus minutit mänguaega. Hoolimata sellest algas kohtumine edukalt, kui Ogrel ei lubatud kordagi juhtima minna ning avaveerand lõppes seisuga 22:22. Tasavägiselt kulgesid ka järgmised kümme minutit, kuigi poolajaks oli kodumeeskond 47:45 ette pääsenud.

Seisult 57:57 tegid külalised Karl-Johan Lipsu, Mareks Jurevicuse ja Ronald McGhee abiga 10:2 spurdi ning viimane neljandik algas juba Eesti klubi 67:61 eduseisust. Omakorda 13:2 spurdi teinud Ogre pääses taas juhtima, aga Kalev/TLÜ suutis mängus püsida. Seisult 79:77 tõid võõrustajad viis punkti järjest ja paistis, et võitja on selgunud, ent kolm vabaviset välja teeninud ja need ka realiseerinud Lips vähendas kaotusseisu ning peagi saatis ta kahest vabaviskest veel ühe läbi korvirõnga, millega oli seis 39 sekundit enne lõppu 84:81 Ogre poolt vaadatuna. Rinalds Sirsninš suurendas eduseisu viiele punktile, aga kuus sekundit enne lõppu tabas veel Kaido Saks kaugviske. Pärast minutilist mõtlemisaega Ogre järelejäänud sekunditega palli enam käest ei andnud ja raske võit võeti ikkagi ära.

Visketabavuses jäi Ogre 44%-39% peale ja lauavõitlus võideti 45:40 (ründelaud 14:13 Kalev/TLÜ-le). Korvisööte andis Ogre rohkem 24:16 ja pallikaotuseid kogunes neil samuti rohkem 16:9.

James Batemon tõi Ogre kasuks 22 punkti ja andis 4 korvisöötu. Kaspars Berzinš viskas 20 punkti, võttis 5 lauapalli ja tegi 5 viskeblokeeringut. Rinalds Sirsninš järgnes 15 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisööduga.

Karl-Johan Lips oli Kalev/TLÜ parim 24 punkti ja 9 lauapalliga. Ronald McGhee kogus 21 puntki ning Mareks Jurevicus lisas 14 punkti ja 5 lauapalli. Ran Andre Pehka sai kirja 9 punkti ja 5 lauapalli, Michael Kyre Buchanan 8 punkti ja 7 lauapalli ning Kaido Saks 8 punkti ja 8 lauapalli. Beejay Anya ja Risto Valge punktiarvet ei avanud.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng teisipäeval, 28. jaanuaril, kui BC Kalev/Cramo võõrustab BK Liepajat.