Sten Olmre vedas hooaega kahe kaotusega alustanud TalTechi võidule

-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas avas kolmapäeval TalTechi meeskond võiduarve, kui 94:83 alistati Pärnu Sadam. BK Ogre teenis samal ajal koguni 46-punktilise võidu Valmiera Glass VIA üle.

TalTech – Pärnu Sadam 94:83 (27:18, 17:22, 23:24, 27:19)

Kiirelt 6:0 eduseisu haaranud Pärnule vastas Oliver Metsalu seitsme järjestikuse punktiga ning seisult 11:11 tehtud 10:2 spurdi toel võitis TalTech avaveerandi 27:18. Vaatamata sellele, et külalised jõudsid teisel veerandajal mitmel korral paari viske kaugusele, oli TalTech dikteerivamaks pooleks ja poolajale siirduti pärast Sten Saaremäeli väljaku keskjoonelt tabatud viset seisult 44:40.

Kolmanda veerandaja alguses haaras Pärnu Karl-Martin Kase ja Lauris Blausi korvidest 46:44 eduseisu. Edasi läks initsiatiiv aga uuesti kodumeeskonna kätte, kes pääses korra ka kaheksa punktiga ette ning viimasele neljandikule mindi vastu skooriga 67:64. Jeremiah Daniel Paige aitas 5.13 enne lõppu Pärnu 73:72 taas ette. TalTechi 12:3 spurt viis nemad aga 2.11 enne lõpuvilet kaheksa punktiga juhtima ning Pärnu enam kuuest punktist lähemale ei suutnud tulla.

TalTech jäi napilt visketabavuses 49% – 48% peale ning lauavõitlus võideti 33:32 (ründelaud Pärnule 8:7). Korvisööte jagati võrdselt 18:18 ja pallikaotused jäid samuti 14:14.

Sten Olmre viskas võitjate parimana 18 punkti. Joonas Järveläinen lisas 15 silma ja 6 lauapalli ning 14 punkti tõid Gregor Arbet ja Oliver Metsalu. 10 punkti sai kirja Levi Martin Giese.

Pärnu resultatiivseim oli Jeremiah Daniel Paige 20 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisööduga. Lauris Blaus järgnes 15 punkti ja 9 lauapalliga, 14 silma jäi Ernests Kalve ning 10 Karl-Martin Kase nimele.

“Arvan, et olime viimasel veerandajal kindlamad, kahel esimesel nii head ei olnud. Terve kohtumine oli tasavägine ja meie eesmärk kaitsemängu parandada. Kohati oli see päris hea ning kokkuvõttes tuleb võiduga rahul olla. Gert Kullamäe mänguplaan on suures osas Rait Käbini (TalTechi peatreener eelmisel hooajal – toim.) omale üsna sarnane. Mäng on küllaltki lahtine ning pigem keskendume individuaalsetele oskustele. Gerdil ilmselt on rohkem kogemusi ja mingid nüansid seetõttu ka teistmoodi, aga korvpall on korvpall ja tuleb sisse visata,” rääkis Sten Olmre Delfile antud intervjuus.

Kuidas mõjutas TalTechi ligi kuu aja pikkune Hiina turnee ning kuidas näeb Olmre enda tulevikku korvpallis? “Hetkel ei oska öelda, kuidas Hiina turnee on meid mõjutanud. Eks see oli uus kogemus kõigi jaoks. Keegi polnud seal käinud ning nii kaua kodust ära olnud. Linnast linna reisimist oli palju ja see mõjutas muidugi. Võtan ise päev korraga ja vaatan, mis tuleb. Kui koondisesse või välismaa klubisse kutsutakse, siis saab edasi mõelda.”

Meeskonnast lahkunud Toomas Raadiku osas sõnas Olmre: “Korvi all pole meil midagi vaja lappida. Mängime nende poistega, kes meil siin on ja nad teevad head tööd.”

Valmiera Glass VIA – BK Ogre 68:114 (10:37, 20:27, 16:30, 22:20)

Kõik senised kolm mängu võitnud Ogre meeskond jäi hiljuti ilma ühest oma liidrist, kui keskmängija Kaspars Berzinš siirdus 45-päevase lepingu alusel VTB Ühisliiga klubisse Saraatovi Avtodori. See ei mõjutanud meeskonda mängus Valmiera vastu aga kuidagi ning juba avaveerand võideti 37:10. Iga veerandajaga vahe aina paisus, kusjuures viimase neljandiku eel oli Valmiera lubanud endale 94 punkti visata.

Ogre visketabavus oli koguni 60% Valmiera 37% vastu. Lauapallide osas jäi Ogre 47:28 (ründelaud 15:12) peale ja samuti korvisöötudes 36:14. Pallikaotuseid tuli Valmieral rohkem 14:13.

Janis Poznaks viskas Ogre parimana 18 punkti ja võttis 7 lauapalli. Renars Magone lisas 16 silma ja kogus 8 lauapalli. Rihards Zebergs tõi 15, Kristaps Dargais 14 punkti, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu, James Batemon 13, Rinalds Sirsninš 11 punkti ja 9 korvisöötu ning Nikolajs Zotovs 10 silma.

Valmiera eest viskas Edmunds Elksnis 22 punkti ja andis 6 korvisöötu. Klavs Dubults lisas 14 silma ja 6 korvisöötu ning 13 punkti tõi Valters Veveris.

Päeva viimases, kell 20:30 alanud mängus võõrustab Tartu Ülikooli meeskond BC Kalev/Cramot.