Suure eduseisu haaranud TalTech andis neljandal veerandajal vastasele võimaluse, aga sai siiski võidu

-Indrek Kajupank | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus laupäeval kaks mängu. TalTech võttis koduplatsil vastu Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ning avapoolaeg võideti 12 punktiga. Kolmas veerandaeg ebaõnnestus Tartul samuti ja paistis, et mäng on sellega otsustatud. Viimasel neljandikul oli aga TalTech tükk aega korvita ja Tartul õnnestus lõpusekunditel isegi kuue punkti kaugusele tulla. Eduseisu TalTech lõplikult maha ei mänginud ja teenis 74:66 võidu. Teises matšis oli BK Ogre 82:73 üle Valmiera Glass VIA-st.

TalTech – Tartu Ülikool Maks & Moorits 74:66 (26:15, 22:21, 20:10, 6:20)

Visketabavuses jäi TalTech 40% – 35% peale ning lauavõitlus võideti 44:36 (ründelaud 12:10). Korvisööte andis TalTech rohkem 22:11, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 10:8. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 17, Tartul 15.

Indrek Kajupank viskas TalTechi parimana 20 punkti. Erik Keedus lisas 17 punkti ja võttis 8 lauapalli ning 15 punkti ja 6 korvisöötu sai kirja Tanel Sokk. Karl Andres Matute Perner kogus 9 punkti ja 7 lauapalli. Vigastusega jäi kohtumisest eemale Kristjan Kangur.

Robin Kivi oli Tartu resultatiivseim 14 punktiga. Emmanuel Wembi järgnes 11 punkti ja 5 lauapalliga, Charles Barton 11 punkti, 4 lauapalli ja 6 korvisööduga ning Jordan Capps samuti 11 punkti ja 5 lauapalliga. Hendrik Eelmäe nimele jäi 8 punkti. Mängus ei teinud kaasa Toomas Raadik.

“Neljandal veerandajal Tartu noored, kes tulid väljakule, tahtsid rohkem. Meil noormängijad ei kandnud rolli välja ja hakkasid väristama. Alustasime mängu hästi, tabavad kolmesed viisid mängu üles. Lõpuks algab meie mäng kaitsest ja sellega suudame mänge võita. Pärast Jaan Puideti lahkumist peab nüüd järgmine mees koha ära täitma. kellelgi taganemisteed pole ning peab grammi võrra juurde panema. Hooaja algusega võrreldes oleme saanud oma flow käima, kõik tunnevad üksteist paremini ja sellega kasvab enesekindlus. Kanguri puhul võtame päev korraga. Ei oska öelda, kas kolmapäeval ta on mänguvormis. aga nagu näha, siis mängime võistkondlikult ja suudame mängida nendega, kes meil sellel päeval on olemas,” rääkis TalTechi peatreener Kris Killing Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub pühapäeval, 10. jaanuaril, kui Pärnu Sadam kohtub Rapla Avis Utilitasega ja BK Liepaja heitleb BK Ventspilsiga.