Suure eduseisu maha mänginud Kalev/Cramo pani VTB Ühisliiga põhihooajale võiduka punkti

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo lõpetas oma ajaloo edukaima VTB Ühisliiga põhihooaja võiduga, kui alistas Saku Suurhallis Venemaa klubi Krasnodari Lokomotiiv-Kubani 81:76.

Kalev/Cramo alustas kohtumist Chavaughn Lewise ja Tony Wroteni juhtimisel hästi ja võitis avaveerandi 26:15. Kodumeeskond jätkas mängu domineerimist ka teisel veerandajal, mille keskpaigaks oli vahe kasvanud juba 20-punktiliseks (44:24). Pingevabalt mänginud külalised suutsid seejärel kaotusseisu veidi vähendada, kuid poolajapausile minnes oli Kalev/Cramo eduseis veel turvaline 51:34.

Lokomotiiv-Kuban polnud aga alla andnud ja naasis teiseks poolajaks platsile kui ümbersündinud. Kolmas veerandaeg kuulus täielikult külalistele, kes jõudsid neljandiku lõpus koguni kolmel korral vaid ühe punkti kaugusele. Õnnetu veerandaja lõpetas Martin Dorbeku kahene, mis tegi Kalev/Cramo eduseisuks 64:61. Viimasel veerandil vahe siiski enam väiksemaks ei läinud ja neljandiku keskel realiseeris Arnett Moultrie alley-oop söödu, kasvatades kalevlaste eduseisu taas kahekohaliseks – 77:67. Lokomotiiv-Kuban lõpetas mängu küll 7:0 spurdiga, kuid otsustav veerand kuulus siiski Kalevile 17:15.

Võitjate ridades säras Tony Wroten, kes viskas üleplatsimehena 24 punkti, võttis 4 lauapalli ja jagas kaaslastele 5 resultatiivset söötu. Chavaughn Lewis ja Arnett Moultrie said mõlemad kirja 16 punkti ning Kristjan Kitsing ja Reggie Lynch lisasid kumbki 6 silma.

Lokomotiiv-Kubani parimad skooritegijad olid Jerome Randle ja Jamel Mclean, kes kogusid vastavalt 17 ja 16 punkti. Vladimir Ivlev lisas 10 silma.

Kalev/Cramo kogus põhihooajal 14 võitu ja 12 kaotust, millega hetkel asutakse seitsmendal kohal. Kui Peterburi Zeniit kaotab laupäeval Astanale, tõuseb Kalev/Cramo kuuendale kohale. Krasnodari Lokomotiiv-Kuban hoiab üks mäng enne põhihooaja lõppu 17 võidu ja kaheksa kaotusega neljandat kohta.