Suurepärast visketabavust näidanud Kalev/Cramo ei jätnud linnarivaalile mingit võimalust

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval üks mäng, milles BC Kalev/Cramo teenis Tallinna Kalev/TLÜ üle 46-punktilise võidu.

BC Kalev/Cramo – Tallinna Kalev/TLÜ 111:65 (25:15, 28:18, 27:14, 31:18)

Meeskonnad alustasid kohtumist tasavägiselt ning avaveerandi keskpaigas oli Kalev/Cramo 10:9 ees. Ligi kolme minuti möödudes oli vahe siiski üheksapunktiliseks paisunud ja Kaido Saksa viskest vähendas Kalev/TLÜ teise veerandaja alguseks vahe 15:25 peale. Kalev/Cramo jätkas 13:3 spurdiga ning 5.48 enne poolaja lõppu oli seis 42:20 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Suuresti keskmängija Michael Kyre Buchanani korvidest suutis Kalev/TLÜ veel mängus püsida, kuigi puhkepausile minnes oli vahe 20 punkti suurune.

Kolmanda veerandaja algus õnnestus külalismeeskonnal paremini ning 1.20 möödudes suudeti kaotusseis vähendada 16 punktile. Kalev/Cramo ei jäänud vastuseta ja veerandaja lõpus oli eduseis 31-punktiline. Neljas veerandaeg algas võõrustajate 80:47 juhtimisel. Vastased suutsid küll 18 punkti visata sarnaselt teisele veerandajale, kuid Kalev/Cramo vastas 31 punktiga ja suurendas nii mängu lõpuks vahe koguni 46 punkti suuruseks.

Visketabavuses oli Kalev/Cramo selgelt parem 61% – 37%. Seejuures tabati vabaviskeid 20/21 (95%), kaheseid 26/35 (74%) ja kolmeseid 13/28 (46%). Lauavõitluse võitis küll Kalev/TLÜ 35:31 (ründelaud koguni 19:7), aga korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 27:8. Pallikaotuseid tegi Kalev/TLÜ rohkem 25:15.

Janari Jõesaar viskas Kalev/Cramo parimana 17 punkti ja võttis 6 lauapalli. Kristjan Kitsing lisas 15 ja Martin Paasoja 14 silma, 3 lauapalli ja 3 korvisöötu. Uued täiendused Jonathan Loen Holton ja Calvin Jerome Godfrey said kirja 12 punkti ning vastavalt 6 ja 4 lauapalli. Kyle Vinales järgnes 10 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga.

Michael Kyre Buchanan viskas Kalev/TLÜ eest 16 punkti ja võttis 5 lauapalli. Martynas Mažeika tõi 14 punkti ning paremuselt kolmas punktitooja oli Kaido Saks, kes lisas 7 silma.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimub järgmine mäng reedel, 15. novembril, kui Rakvere Tarvas võtab vastu BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna.