Tabeliliider katkestas TalTechi võiduseeria, Läti suurklubide duelli võitis VEF

-Leemet Böckler | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas sai laupäeval otsa TalTechi kolmemänguline võiduseeria, kui võõrsil jäädi alla tabeliliidrile Ogrele. Samal ajal toimunud Läti suurklubide vastasseisus oli Riia VEF võõrsil üle Ventspilsist.

BK Ogre – TalTech 98:79 (15:25, 29:12, 32:20, 22:22)

TalTech alustas mängu paremini ning Joonas Järveläineni tabav kaugvise minut ja 17 sekundit enne avaveerandi lõppu viis külalised ette juba 12 punktiga – 24:12. Ogre siiski tallinlasi pikemalt eest ära ei lasknud. Teisel veerandil haaras kodumeeskond initsiatiivi kindlalt enda kätte ja poolajavileks oli TalTech seitsmepunktilises kaotusseisus – 37:44.

Vahe jätkas kasvamist ka kolmandal veerandajal ning enne viimast kümmet minutit oli Eesti meeskond taga juba 19 punktiga (57:76). Veerandaja keskel langes viie veaga pingile ka meeskonna kogenuim mängija Gregor Arbet, kelle arvel oli selleks hetkeks 5 punkti. Neljanda veerandaja alguses jõuti Leemet Böckleri lähiviskest veel 15 punkti kaugusele (64:79), kuid lähemale enam ei pääsetud. Viie veaga langesid pingile ka Eric Schmalz ja Sten Olmre ning vahepeal oli TalTech isegi 26-punktilises kaotusseisus.

TalTechi parimad skooritegijad olid Leemet Böckler ja Joonas Järveläinen, kes kogusid vastavalt 23 ja 21 punkti. Böckleri arvele jäi ka 6 lauapalli. Norman Käbin lisas 9 punkti ja 8 lauapalli ning Levi Giese arvele jäi 7 silma. Ogre parim oli endine tarvalane Rinalds Sirsninš, kes viskas üleplatsimehena 24 punkti ning jagas 10 resultatiivset söötu. Rihards Zebergs lisas 22 ja Renars Magone 15 punkti. Eelmisel kuul ühisliiga parimaks mängijaks valitud Kristaps Dargais kogus 10 punkti, 8 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu.

Nelja võidu kõrvale neljanda kaotuse saanud TalTech langes turniiritabelis koha võrra ja asub nüüd seitsmendal positsioonil. Täiseduga jätkaval Ogrel on nüüd tabelis üheksa võitu. TalTech peab oma järgmise kohtumise 24. novembril, kui võõrustatakse Tartu Ülikooli.

BK Ventspils – Riia VEF 72:79 (18:21, 14:15, 23:21, 17:22)

VEF rebis avaveerandi keskel tehtud 10:0 vahespurdiga ette ning juhtis poolajavileks 36:32. Kolmandal veerandajal vahetus eduseis mitu korda ja otsustavale kümnele mänguminutile mindi vastu külaliste 57:55 juhtimisel. Viimase veerandi alguses pääses Ventspils veel korraks punktiga ette, kuid mängu lõpp kuulus VEF-ile.

Võitjate resultatiivseim oli 23 silma visanud Kristijan Krajina, Lester Medford lisas 19 ja Xavier Thames 14 punkti. Ventspilsi parimad skooritegijad olid Janis Berzinš ja Maris Gulbis, kes mõlemad kogusid 12 punkti.

Riia VEF jätkab turniiritabelis Ogre järel teisel kohal, olles võitnud kõik senised kaheksa kohtumist. Seitsme võidu kõrvale teise kaotuse saanud Ventspils langes koha võrra ja asub nüüd neljandal positsioonil.