fbpx
Close

Tallinna Kaleviga liituv Karl-Johan Lips: viimane aeg on tõestada, et olen mängumees!

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

-Karl-Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Mullu Alexela korvpalli meistriliigas Pärnu Sadama särgis neljanda koha teeninud ääremängija Karl-Johan Lips jätkab uuel hooajal karjääri pealinnas, kui liitub Tallinna Kalevi meeskonnaga.

Suvel 22-aastaseks saanud 199 cm pikkune äär on KK Viimsi kasvandik, kes Eesti kõrgliigas tegi debüüdi hooajal 2014/15 Rapla klubi ridades. Lisaks Raplale on mees pallinud ka Rakvere Tarvas ning mullu Pärnu Sadamas.

Eesti meistriliigas kogus Lips eelmisel hooajal 36 mänguga keskmiselt 22,7 minutit, 6,3 punkti, 4,4 lauapalli ja 1,4 korvisöötu.

Lips kinnitas Korvpall24.ee portaalile, et eelmise nädala lõpus sai ta Tallinna Kaleviga käed löödud ning uuel hooajal hakkab ta mängima Gert Kullamäe juhendatavas tiimis.

Kuidas Sul tekkis kontakt Tallinna Kaleviga ning kuidas lepinguni jõudsite?

Kontakt tekkis juuli keskel, kui minu agent Reed Nopponen ja peatreener Gert Kullamäe suhtlesid minu asjus. Ma olin koheselt väga huvitatud, kuna Kullamäe mänguplaan tundub selline, kuhu ma enda arust hästi sisse sobiksin. Nüüd augusti alguses saime kõik detailid paika pandud ja tegime lepingu ära.

Kas Pärnu Sadama meeskonnast ka Sinu vastu huvi oli?

Tagantjärele on naljakas mõelda, et eelmise hooaja lõpus olin 90% kindel, et jätkan Pärnus. Mul oli väga hea dialoog Pärnu mänedžeriga ning võistkonna peatreeneri Heiko Rannulaga mingeid probleeme polnud. Mida suvi edasi, seda enam tundus, et meie teed lähevad selleks hooajaks lahku ja ma arvan, et kokkuvõttes oli see mõlemale poolele hea. Nende mänguplaanis oli vaja natuke teistsugust mängijat kui mina ja ka mina isiklikult ei saanud Pärnu mänguplaanis enda tugevamaid külgi ära kasutada.

Selgita natuke seda mänguplaani poolt – mis on Kullamäe joonises Sinu arvates see, kuhu sa tahad hästi sobituda?

Ma arvan, et vaadates Kullamäe meeskondi, keda ta juhendanud on, siis on alati see nö small forwardi koha mängija esile tõusnud, alustades Janari Jõesaare hea hooajaga Tartus ja lõpetades Martin Jurtomiga, kes tema käe all eelmine hooaeg head mängu näitas. Olen enda silma järgi just neile sarnanev mängija – atleetlik, hea esimese sammuga, kasutan ära spot up kolmesevõimalused ja suudan kaitses katta positsioon ühest neljani.

Kas Kullamäega ise oled rääkida saanud? Või kui palju klubi uue hooaja eesmärkidest tead?

Siiani olen Kullamäega kontaktis olnud läbi agendi, aga kui mitte varem, siis 21. augustil, kui trennid algavad, saame näost näkku rääkida. Klubi eesmärkide koha pealt on võib-olla veidi vara rääkida, kuna enamik meeskondi pole veel komplekteeritud. Julgen arvata, et olla top2 meeskond Eestis on reaalne eesmärk.

Millist mängu Sa isiklikus plaanis loodad näidata Kalevis? Kas on Sul enda jaoks mingid sihid paigas algavaks hooajaks või äkki ka pikemaks ajaks?

Võtan seda hooaega väljakutsena. Sihid on mul alati kõrged olnud, aga kuna viimane hooaeg läks isiklikus plaanis aia taha, siis oleks viimane aeg tõestada, et olen mängumees. Annan endast 100% Tallinna Kalevi eduks ja elan tagajärgedega – tuleb, mis tuleb.

Kas Sul on ambitsiooni ka välismaale minna mingil hetkel? Kas on juba senise karjääri jooksul mingeid variante laual olnud?

Kindlasti tahaks minna välismaale, kui on võimalus mängida tase kõrgemal. Siiani on olnud võimalusi, aga neist pole ükski olnud otsene hüpe kõrgemale tasemele. Leian, et pole mõtet minna välismaale ainult sellepärast, et see on välismaa. Eelmise hooaja keskel oli laual üks võimalus Hispaaniast Silver LEB-ist (tugevuselt kolmas liiga – toim.), varem on olnud juttu Rootsi ja Taani kõrgliigadest.

Kuidas suvel seni oled treeninud?

Pärast eelmise hooaja lõppu puhkasin nädala ja hakkasin tööle. Põhilise rõhu panin sel suvel esimest korda liigeste liikuvusele. Saalis olen töötanud low post move’ide ja spot up visete kallal, et enda mängu mitmekülgsemaks muuta. Suur abi on olnud Indrek Ruudust, kes on mulle viitsinud kogu offseasoni kava üles ehitada ja mind aidata. Ma arvan, et ei ole liialdus öelda, et ilma tema abita poleks mu suvi pooltki nii produktiivne olnud.

scroll to top