Tartu andis lahingu, aga Rapla pani ka kuuendal korral oma paremuse maksma

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas olid laupäeval vastamisi Rapla Avis Utilitas ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Raplale kuulus avaveerand 20:17 ja poolajaks oldi juba 13 punktiga ees. Tartu suutis siiski põnevust üleval hoida ning otsustavaks neljandikuks vahe seitsmele punktile vähendada. Mõni minuti hiljem oli Taru kaotusseis vaid 56:60, aga seejärel tegi Rapla 6:0 spurdi. Korra õnnestus külalistel tulla veel viie punkti kaugusele, millele Rapla vastas sedapuhku 13:0 spurdiga ja sellega oli mäng tehtud.

Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool Maks & Moorits 81:65 (20:17, 23:13, 15:21, 23:14)

Visketabavuses jäi Rapla 52% – 36% peale ja lauavõitlus võideti 35:33 (ründelaud 12:5 Tartule). Korvisööte andis Rapla rohkem 17:14, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 6:5. Pallikaotuseid kogunes Raplal 9, Tartul 7.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 28 punkti ja hankis 7 lauapalli. Roberts Freimanis lisas 17 punkti, 6 lauapalli ja andis 4 korvisöötu ning Saimon Sutt sai kirja 11 punkti.

Tartu eest tõi Emmanuel Wembi 17 punkti ja sai kätte 4 lauapalli. Tomas Balciunas tegi kaksikduubli 14 punkti ja 12 lauapalliga ning Robin Kivi kogus 10 punkti ja võttis 5 lauapalli.

“Tahaks Tartut kiita. Kuigi võitsime neid kõik korrad sellel hooajal, siis tuleb au anda, et noored on sammu edasi teinud. Emmanuel Wembi on paari kuuga samuti teisele tasemele jõudnud. Rõhutasime poolajal, et mäng pole läbi ja mänguks alles läheb. Meil kadus fookus ja saadi lihtsaid korve. Al-Wajid Aminut tahtsin hoida, kuna tal on põlvega probleeme – paistes ja valulik. Saime hakkama, aga au ja kiitus Tartule. Eks vahetuste rotatsioon on minu probleem ära lahendada. Eks mõned mängijad arvavad ikka, et võiks teistmoodi olukordi lahendada. Pea murdmist on, et toimivat koosseisu leida. Tahaks anda noortele mingidki minutid ja näha, et kui tullakse väljakule, siis ikkagi mängima ning kaitses vastast maha võtma. Küll siis punktid ka tulevad. Seda kõike tahaks näha just pingiotsa vahetusmeeste puhul. Teame oma murekohti ja üritame õigeks ajaks neist üle saada,” rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub kolmapäeval, 24. märtsil, kui Rakvere Tarvas võõrustab Pärnu Sadamat. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on samal päeval kaks kohtumist aset leidmas, milles BC Kalev/Cramo võtab vastu Rapla Avis Utilitase ja BK Ogre on vastamisi BK Ventspilsiga.