fbpx
Close

Tartu meeskonnas säranud Rayman naaseb Saksamaalt tagasi Baltikumi

-Will Rayman | Foto: Siim Semiskar

-Will Rayman | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa võistkonnas käimasolevat hooaega alustanud, aga novembri lõpus Saksamaa meistriliigasse siirdunud William Rayman seal jätkamas pole ning liitub lätlaste BK Ventspilsiga.

206 cm pikkuse suure ääre positsioonil mänginud Raymani hooaja keskmised näitajad kaheksa Paf Eesti-Läti liiga mänguga Tartu eest olid 22,5 punkti, 9,6 lauapalli ja 2,1 korvisöötu. Sellega oli ta nii Tartu meeskonna kui kogu liiga üks parimaid skoorijaid ja lauavõitlejaid.

Toona Saksamaa Bundesligas kahe võidu ja ühe kaotusega üheksandat kohta hoidnud BG Göttingeni võistkonnale jäid Raymani head esitused silma ja kuna ameeriklase lepingus oli sees väljaostuklausel, siis sai üleminek üsna kiiresti teoks. Göttingenis jäi Rayman aga kahvatuks ning kaheksa mänguga kogus ta keskmiselt 13,5 mänguminutit, 4,3 punkti, 3,5 lauapalli ja tegi 0,8 viskeblokeeringut. Meeskond paikneb kolme võidu ja kümne kaotusega 18 klubi seas 16. kohal.

Sportando teatel on Rayman liitumas Venstpilsiga. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas ollakse kuue Läti klubi seas hoidmas kümne võidu ja kolme kaotusega teist kohta liidri Riia VEF-i järel.

Samal ajal on Raymani siirdumist Lätti kinnitanud ka lõunanaabrite Sportacentrs portaal. Huvitava faktina liitus äsja Göttingeniga viskav tagamängija Rihards Lomažs, kes 2019. aastast pallis Euroliigas tegutsevas prantslaste Villeurbanne’i ASVEL-is. Enne seda oli ta 2015-2019 just Ventspilsi ridadesse kuulunud ja varasemalt ka Jelgavat ja Jurmalat esindanud.

scroll to top