fbpx
Close

Tartu Ülikool tõi Leedust euromängudeks tagaliini kogemust juurde

-Martynas Mažeika ja Priit Vene | Foto: Tartu Ülikool

-Martynas Mažeika ja Priit Vene | Foto: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõlmis kuuajalise kokkuleppe leedukast mängujuhi Martynas Mažeikaga, kes tugevdab meeskonda FIBA Europe Cup alagrupiturniirile pääsuks.

192 cm pikkune ja 34-aastane Mažeika on eestlastele tuttav Kalev/Cramo meeskonnast, kus ta üleeelmisel hooajal toodi samuti meeskonda hooaja alguses eurosarja mängudeks. Varasemalt on ta kandnud pikalt kaptenipaela Klaipeda Neptunases ajal, mil meeskond mängis Euroliigas, Eurocupil ja FIBA Meistrite Liigas.

Mažeika on pallinud ka Berliini Albas, Riia VEF-is ja Ateena AEK-s. Hooajal 2017/2018 valiti ta Leedu liiga parimaks kaitsemängijaks. Pärast Kalev/Cramos mängimist siirdus Mažeika Saksamaale Jena Science City võistkonda, kellega jäädi mullu Bundesligas play-offidest välja.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul on kogenud mängujuhi ülesanne noorel meeskonnal enesekindlus euromängudeks üles tõsta. “Tahame, et sel hooajal saaks meeskond korraliku eurosarja karastuse, aga selleks peame kohe oktoobri alguses olema löögivõimelised. Tegime Mažeikaga lühiajalise kokkuleppe just selle mõttega, et oleks parem võimalus saada alagrupiturniirile ja et ta aitaks meie noorel meeskonnal tugevas konkurentsis mängimiseks vajalik enesekindlus leida,” sõnas Vene klubi pressiteate vahendusel.

Mažeika jõudis täna Tartusse ja tegi juba kaasa meeskonnaga esimese trenni. Sel nädalal peab Tartu Ülikooli meeskond kaks kontrollmängu. Kolmapäeval võõrustatakse Tartu Ülikooli spordihoones kell 18.00 Läti Ülikooli võistkonda ja pühapäeval kell 17.00 Pärnu Sadamat. Treeningmängudele ei panda üles tavapärast mänguprogrammi, aga korvpallisõprade jaoks on saal avatud ja piletiraha ei küsita.

Tartu Ülikool alustab hooaega Eesti-Läti liiga välismänguga kui laupäeval, 28. septembril kohtutakse Valga-Valka/Maks&Mooritsaga. Esimene kodumäng on juba eurosarja edasipääsu peale kui FIBA Europe Cup esimeses kvalifikatsioonimängus võetakse kodus vastu Joensuu Kataja Basket võistkond Soomest. Korduskohtumine on nädal hiljem Joensuus. Kahe mängu kokkuvõttes parim tagab endale koha eurosarja alagrupiturniiril.

Kolmapäeval, 25. septembril kell 17.30 saab aga meeskonnaga tutvust teha Tartu Kaubamaja aatriumis. Lisaks korvpallimeeskonna hooaja esitlusele avalikustatakse seal ka Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi uuenduskuuri läbi teinud visuaal, mis ühendab kogu suurt spordiklubi ühendab.

scroll to top