Tarvas sammus poolfinaali, TalTechile võidust Pärnus edasipääsuks ei piisanud

-Mihkel Kirves ja Pärnu Sadama korvpallimeeskond | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval peeti kaks Paf Superkarika veerandfinaali korduskohtumist, kui suvepealinnas kohtusid omavahel Pärnu Sadam ja TalTech. Rakveres jooksid samal ajal platsile kohalik Tarvas ja KK Viimsi/Noto.

Rakvere Tarvas sai koduplatsile korduskohtumist mängima tulla üpris muretu meelega, kuna esimesest lahingust Viimsis oli kaasa võtta 23-punktiline võit. Klassivahest hoolimata suutis Viimsi korduskohtumise avaveerandi 30:26 võita. Pärast seda Tarvas ärkas ja mängus suurüllatust ei sündinud. Võit Tarvale numbritega 108:86 (26:30, 35:23, 22:15, 25:18).

Võitjate poolel pakkus silmapaistva esituse Devin Lee Harris, kes viskas 35 punkti (kolmesed 5/5) ja jagas 6 tulemuslikku söötu. Tarva särgis debüteerinud lätlane Kristaps Gluditis viskas 15 silma ja noppis 7 lauapalli. Riley Callahan Hayes ja Tormi Niits said kirja 12 punkti.

KK Viimsi/Noto resultatiivseimaks meheks kerkis sarnaselt esimesele veerandfinaalkohtumisele Kristjan Evart, kes viskas 22 punkti. 15 silma sai enda arvele Mihkel Allorg.

Mängus Pärnu Sadama ja TalTechi vahel polnud pärast esimest kohtumist Tallinnas mitte midagi otsustatud. Külalised võitsid reedel peetud kohtumise 7 punktiga ja Pärnus oli oodata tulist kohtumist. Meeskonnad ootusi ei petnud ja mäng oli play offile kohaselt võitluslik ja korvidevaene. Kahe võrdse meeskonna lahingust väljus täna võitjana TalTech numbritega 62:61 (11:18, 17:13, 17:12, 17:18), aga sellest ei piisanud ja edasi pääses kodumeeskond Pärnu Sadam.

TalTechi poolelt valmistas Pärnule taaskord kõige suuremat peavalu Jaan Puidet, kelle arvele kogunes 20 punkti ja 7 lauapalli. Erik Keeduse arvele kogunes 10 punkti ja 6 lauapalli. Ülikooliklubi särgis tegi oma debüüdi Eesti üks läbi aegade edukamaid korvpallureid Kristjan Kangur. Kodulinna saalis jäi mehe arvele 16 minutiga 4 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu.

Pärnu Sadama resultatiivseimaks kerkis Mihkel Kirves, kes viskas üleplatsimehena 22 silma. Lisaks noppis mees 8 lauapalli. Soomlane Edon Maxhuni panustas 11 punktiga.

Mihkel Kirvese vahetud muljed pärast mängu Delfi TV-le: ”Oli kindel eesmärk jõuda Final Fouri ja selle me suutsime täita, kuigi meie mäng pole lähedalgi sellele, mida me peaksime näitama. Tore, et jõudsime sinna, aga mängupildiga rahul ei saa olla.” Pärnu hooaja eesmärkidest rääkides märkis pallur, et ootused on suured. ”Medal on kõige väiksem eesmärk, proovime jõuda ikka finaali.”

Detsembri lõpus peetavas Final Fouris kohtuvad poolfinaalis Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam omavahel.