fbpx
Close

Tass oli võidumängus lähedal kaksikduublile, Kriisa vigastusega väljas

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis mängivatest Eesti korvpalluritest käisid täna varahommikul väljakul Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm. Kui Jurkatamm pidi vastu võtma kaotuse, siis Tass sai tunda võidurõõmu.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri ülikoolimeeskond Saint Mary’s Gaels sai kodusaalis jagu Pacific Tigersist 58:46.

Algviisikus alustanud Tass sai mänguaega 34 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 15 punkti (kahesed 6/11, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4). Lisaks võttis ta kaheksa lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, tegi kaks pallikaotust ning sai kirja kolm isiklikku viga.

Eestlasest rohkem viskas punkte vaid Logan Johnson, kes sai kirja 17 silma. Böckler väljakul ei käinud.

Üks mäng enne põhihooaja lõppu on Saint Mary’se saldoks 13 võitu ja seitse kaotust. Lääneranniku konverentsis (WCC) on nad nelja võidu ja viie kaotuse peal.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai oma viienda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 73:79 alla BYU Cougarsile.

Pingilt mängu sekkunud Jurkatamm viibis väljakul 20 minutit, mille jooksul viskas ta kuus punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/3, vabavisked 2/4), hankis kolm lauapalli, jagas kolm resultatiivset söötu ja tegi ühe isikliku vea.

10 võitu ja 12 kaotust kogunud San Franciscol on jäänud põhihooajal pidada veel üks kohtumine. Lääneranniku konverentsis on neil neli võitu ja kaheksa kaotust.

Võistlustules oli ka Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats, kes alistas külla sõitnud Washington State Cougarsi 69:53. Viimases neljas mängus algkoosseisu kuulunud Kriisa jäi sellel nädalal treeningul saadud kubemevigastuse tõttu platsi kõrvale.

Arizona peatreeneri Sean Milleri sõnul pole vigastus siiski kuigi tõsine. “Oleme optimistlikud, et ta liitub meiega uuesti laupäeval. Me vajame teda, Kerr mängib meie tegemistes olulist rolli,” ütles ta mängujärgsel pressikonverentsil.

Kaheksa kaotuse kõrvale 16. võidu saanud Arizonal jääb hooaja lõpuni pidada veel kaks kohtumist. Pac-12 konverentsis on nad kogunud 10 võitu ja kaheksa kaotust.

scroll to top