Tugeva avapoolaja teinud Kalev/Cramo lubas kolmanda veerandajaga põnevuse tagasi, kuid võttis siiski võidu

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus teisipäeval üks mäng, milles Rapla Avis Utilitas võõrustas BC Kalev/Cramot. Külalismeeskond haaras esimese poolajaga 15-punktilise eduseisu. Kolmandal veerandajal osutas Rapla tugevat vastupanu ja korra õnnestus ka nelja punkti kaugusele pääseda. Kuigi viimaseks neljandikuks oli vahe vähenenud 64:74 peale, suutsid kalevlased kohtumist siiski edasi dikteerida ja kokkuvõttes veenva võidu ära võtta.

Rapla Avis Utilitas – BC Kalev/Cramo 78:94 (21:25, 17:28, 26:21, 14:20)

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 54% – 44% peale ja lauavõitlus võideti 37:26 (ründelaud 13:10). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 19:18, vaheltlõikeid tegi enim Rapla 10:8. Pallikaotuseid kogunes Raplal 13, Kalev/Cramol 11.

Marcus Keene viskas Kalev/Cramo parimana 19 punkti. Kregor Hermet lisas 15 punkti ja 4 lauapalli ning Janis Kaufmanis tõi 14 punkti ja 4 lauapalli. Devin Thomas tegi kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalliga ning võrdselt 11 punkti said kirja Chavaughn Lewis ja Rauno Nurger, kellest esimene andis 5 korvisöötu ja viimane võttis 6 lauapalli. Mängus ei teinud kaasa Sten-Timmu Sokk ja Maurice Kemp.

Brandon Childress tõi Rapla kasuks 19 punkti. Sven Kaldre lisas 13 punkti ja Tom Kaldre järgnes 11 punkti, 4 korvisöödu ja 7 vaheltlõikega. Al-Wajid Aminu nimele jäi 10 punkti ja 4 lauapalli. Mängus ei teinud kaasa Saimon Sutt.

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud kolmapäeval, 10. märtsil, milles lähevad vastamisi TalTech – BC Kalev/Cramo, BK Ventspils – Valmiera Glass/VIA ja BK Ogre – BK Liepaja.