Uskumatu mäng! Tartu alistas alles teisel lisaajal Bartoni ja Kivi visetest Rakvere meeskonna

-Robin Kivi ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas peeti kolmapäeval ära üks kohtumine, milles Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Rakvere Tarva meeskonda. Tulises vastasseisus sai näha koguni kahte lisaaega ja kolmepunktilise võidu teenis lõpuks Tartu.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rakvere Tarvas 104:101 (19:16, 24:28, 18:15, 20:22, 11:11, 12:9)

Tartu võitis avaveerandi 19:16, kuid poolajale siirduti Rakvere minimaalses eduseisus. Viimaseks neljandikuks oli kodumeeskond uuesti ette pääsenud ja 6.16 enne lõppu juhiti 68:64. Seejärel tegi Rakvere 8:0 spurdi, kuid tasavägine heitlus jätkus ning 32 sekundit enne lõpuvilet oli Tartu omakorda 81:79 ette pääsenud, aga korvi alla edukalt murdnud Kristaps Gluditis seadis viigiseisu jalule. Viimane rünnak jäi tartlastele, ent sealt punktilisa ei tulnud ning järgnes lisaaeg. Järgmise viie minuti jooksul endiselt võitjat ei selgunud ja käiku tuli ka teine lisaaega. Viimase minuti eel hoidsid külalised 101:100 eduseisu, aga lõppsõna jäi Tartule, kui lähivisetel olid täpsed Charles Barton ja Robin Kivi ning Gluditise kaugelt teele saadetud kolmepunktivise järjekordset lisaaega enam ei toonud.

Visketabavuses jäi Tartu 48% – 42% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 53:43 (ründelaud 18:10). Korvisööte andis Tartu rohkem 23:12, vaheltlõikeid tegi enim Rakvere 8:7. Pallikaotuseid kogunes Tartul 13, Rakverel 12.

Charles Barton viskas Tartu parimana 25 punkti ja andis 9 korvisöötu. Robin Kivi lisas 24 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Hendrik Eelmäe kogus 21 punkti, 9 lauapalli ja 4 korvisöötu. Oliver Suurorg järgnes 11 punkti ja 5 lauapalliga ning Jordan Capps 10 punkti ja 4 lauapalliga.

Kristaps Gluditis oli Rakvere resultatiivseim 27 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisööduga. Sten Saaremäel tõi 19 punkti ning Devin Harris lisas 15 punkti, 8 lauapalli ja 6 korvisöötu. Egert Haller sai kirja 12 punkti ning Riley Hayes ja Tormi Niits tegid mõlemad kaksikduubli vastavalt 11 punkti ja 10 lauapalliga ning 11 punkti ja 20 lauapalliga.

Paf Korvpalli Meistriliigas toimub järgmine kohtumine reedel, 5. märtsil, kui vastamisi on Rakvere Tarvas ja TalTech. Neljapäeval, 4. märtsil on Paf Eesti-Läti korvpalliliigas omavahel võistlustules BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadam.