VAATA | Jürgens ja Pehka aitasid oma koduülikoolid võitudeni, Kriisa viskas esimesed punktid

-Carlos Jürgens | Foto: Oral Roberts University

Eile õhtul ja täna varahommikul olid USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võistlustules neli meeskonda, kus mängivad eestlased. Eestlaste saldoks kujunes kaks võitu ja kaks kaotust.

Eestlastest sai kõige enam mänguaega Carlos Jürgens, kelle kodumeeskond Oral Roberts Golden Eagles alistas võõrsil 80:74 North Dakota State Bisoni. Algviisikus alustanud Jürgens sai mänguaega 28 minutit, mille jooksul viskas ta kaheksa punkti (kahesed 0/3, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), hankis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris kaks vastaste pealeviset ja tegi ühe isikliku vea.

Oral Robertsile oli see kümnendaks võiduks kaheksa kaotuse kõrval. Oma konverentsis (Summit League) on nad kogunud seitse võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse neljandat kohta.

Jürgensi kolmesed:

Võidu sai kirja ka Ran Andre Pehka kodumeeskond UC Davis Aggies, kes oli võõrsil 75:63 parem CSUN Matadorsist. Pingilt mängu sekkunud Pehka viskas seitsme minutiga ühe punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), võttis ühe lauapalli, blokeeris ühe pealeviske ja kaotas korra palli.

Sel hooajal on UC Davis võitnud kümnest mängust neli. Oma konverentsis (Big West) on võidetud kuuest matšist kaks, mis annab üheksanda koha.

NCAA-s oma teise mängu pidanud Kerr Kriisa ei suutnud enda kodumeeskonda Arizona Wildcatsi taas võidule aidata, kui võõrsil jäädi 79:82 alla Colorado Buffaloesile. Kohtumist pingilt alustanud Kriisa pääses platsile 16 minutiks, mille jooksul viskas ta kolm punkti (kolmesed 1/4), võttis ühe lauapalli, andis ühe korvisöödu ning sai kirja kaks isiklikku viga.

Viimasest neljast kohtumisest on võidetud ainult üks ja Pac-12 konverentsis ollakse nüüd seitsme võidu ja kuue kaotusega alles seitsmendal kohal. Kogu hooaja saldo on Arizonal 13 võitu ja kuus kaotust.

Kriisa ülikoolikarjääri esimene korv:

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles pidi vastu võtma juba kuuenda järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil 68:76 alla Rice Owlsile. Konontšuk sekkus pingilt mängu 16 minutiks ning tõi selle ajaga kaks punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/2). Lisaks võttis ta neli lauapalli, andis kaks korvisöötu ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea. Jaakson seekord väljakul ei käinud.

Southern Miss asub USA konverentsi läänedivisjonis kolme võidu ja üheksa kaotusega viimasel ehk seitsmendal kohal. Kokku on sel hooajal kaotatud 12 kohtumist ja võidetud seitse mängu.