Valga-Valka avas Kruminši, Eichfussi ja Bulatovici juhtimisel tulises mängus võiduarve, Kalev/Cramole samuti võit

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval kolm mängu. Hooaja esimese võidu teenis BC Valga-Valka/Maks&Moorits, kui koduplatsil alistati BK Liepaja. BC Kalev/Cramo oli parem Läti Ülikoolist ning BK Ogre seljatas kindlalt Valmiera Glass VIA 102:67.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits – BK Liepaja 84:76 (22:13, 17:20, 19:15, 26:28)

Kodumeeskond haaras avaveerandil initsiatiivi ning Vladimir Bulatovici lähiviske järgselt mindi teisele veerandajale vastu 22:13 eduseisust. Liepaja jätkas siiski teravamalt, tehes 9:0 spurdi ja nelja minutiga jõuti kahe punkti kaugusele. Emils Kruminš ja Timo Eichfuss vastasid aga kaugviskega ning 1.38 enne poolaja lõppu viis Davis Denafs võõrustajad 38:28 ette. Liepaja suutis siiski puhkepausiks vähendada vahe kuuele punktile.

Kolmanda veerandaja alguses tegi Valga-Valka 7:0 spurdi ning tabavate kolmepunktivisete toel juhiti viie ning poole minuti möödudes 53:40. Külalised küll vastasid 6:0 spurdiga, aga Bulatovici ja Kruminši korvidest läks Valga-Valka viimasele neljandikule vastu seisult 58:48. Peaaegu terve mängu juhtinud kodumeeskond hoidis ligi kuus minutit veel initsiatiivi ja Liepaja kaotusseis oli 56:68. Mõne minuti möödudes tabasid Niks Jansons ja Arnis Ate aga kaugviske ja vahe vähenes kuuele punktile. 57 sekundit enne lõppu oli Valga-Valka 77:70 ees, misjärel tõi kaks punkti Guntis Sipolinš, Eichfuss eksis vabavisetel ning Eduards Hazners realiseeris omakorda kaks vabaviset, millega oli seis 77:74. Vastased viigini siiski enam jõudnud, sest kahe ebasportliku vea tulemusena sai Valga-Valka neli punkti juurde ning kokkuvõttes teeniti raske kaheksapunktiline võit.

Visketabavuses jäi Valga-Valka peale 45%-44% ning lauavõitlus võideti 49:32 (ründelaud 19:7). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 20 ning pallikaotuseid kogunes 15.

Emils Kruminš kerkis Valga-Valka parimaks 22 punkti, 3 lauapalli ja 6 korvisööduga. Timo Eichfuss lisas 16 silma ja 7 lauapalli ning Vladimir Bulatovic 13 punkti ja 9 lauapalli. Filipp Gafurov kogus 8 punkti ja 11 lauapalli ning Dupree McBrayer 7 punkti ja 6 korvisöötu.

Arnis Ate viskas Liepaja eest 20 punkti ja võttis 6 lauapalli. 15 silma ja 9 lauapalli lisas Guntis Sipolinš ning 10 punkti sai kirja Niks Jansons.

BC Kalev/Cramo – Latvijas Universitate 73:50 (17:8, 10:12, 14:15, 22:15)

Kalev/Cramo alustas mängu suurepäraselt, kui kuue minutiga haarati 15:2 eduseis. Edasi lubati külalistel aga 6:2 spurt teha ja tasavägiselt kulgenud teine veerandaeg kuulus Läti Ülikoolile 12:10, millega oli poolajaks vahe vaid seitsmepunktiline. Neli minutit suutsid vastased kolmandal veerandajal veel Kalev/Cramoga sammu pidada, misjärel tegi kodumeeskond 11:0 spurdi ja neljas veerandaeg algas seisult 51:35. Põnevus siiski säilis, sest 5.44 enne lõppu jõudis Läti Ülikool 11 punkti kaugusele, aga Kristjan Kitsingu, Kyle Vinalesi, Sten-Timmu Soku ning Michael Finke korvide toel tehti 9:0 spurt ja 20-punktilisest kaotusseisust külalismeeskond enam välja ei tulnud.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo peale 43%-31% ning lauavõitus võideti 41:27 (ründelaud 11:10). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 19:12 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Läti Ülikoolil 18:16.

Michael Finke viskas Kalev/Cramo paerimana 13 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Tanel Kurbas järgnes 12 punktiga ning Kristjan Kitsing lisas 10 silma ning võttis 7 lauapalli.

Renars Birkans tõi Läti Ülikooli eest 11 punkti. Võrdselt 10 punktiga järgnesid Karlis Zunda ja Anrijs Miška, kes võtsid veel vastavalt 4 ning 5 lauapalli.

Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse järgmised mängud ära laupäeval, 18. jaanuaril. Vastamisi on BK Ventspils – BK Liepaja, TalTech – Rapla Avis Utilitas, Jurmala – BC Valga-Valka/Maks&Moorits ning VEF Riga – Tallinna Kalev/TLÜ.